aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rynkach hurtowych

11 maja 2007
Rynki hurtowe zlokalizowane w pobliżu dużych aglomeracji miejskich miały być instytucjami cywilizującymi handel artykułami rolno spożywczymi. Rynki hurtowe i giełdy rolno spożywcze - istnieją w wielu krajach świata, cieszą się zaufaniem producentów i handlowców, zapewniają spełnianie wysokich międzynarodowych norm i standardów potwierdzonych posiadanymi certyfikatami i co najważniejsze przynoszą zyski ich właścicielom.

Polskie rynki hurtowe to wprawdzie nowoczesne instytucje, dysponujące doskonałymi rozwiązaniami architektonicznymi i infrastrukturalnymi, jednak borykające się z nieustannymi kłopotami, występującymi na wielu płaszczyznach działania.

Dlaczego ogromne powierzchnie handlowe, którymi dysponują rynki hurtowe są wykorzystywane w niewielkim stopniu? A może przyczyną kłopotów z funkcjonowaniem rynków hurtowych jest jeszcze ich mała przydatność w krajowym obiegu towarów. Istotnym elementem jest przywiązanie handlowców i przetwórców do tradycyjnych, prymitywnych, form handlu. Nawet jeżeli realizowane są one z zachowaniem nowoczesnych standardów sanitarnych. Drugim powodem może być lawinowy rozwój sklepów wielkich sieci handlowych, które zaopatrują się za pośrednictwem własnych platform logistycznych.
Więcej w niedzielę w "Tygodniu"


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę