aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Rynkach hurtowych

11 maja 2007
Rynki hurtowe zlokalizowane w pobliżu dużych aglomeracji miejskich miały być instytucjami cywilizującymi handel artykułami rolno spożywczymi. Rynki hurtowe i giełdy rolno spożywcze - istnieją w wielu krajach świata, cieszą się zaufaniem producentów i handlowców, zapewniają spełnianie wysokich międzynarodowych norm i standardów potwierdzonych posiadanymi certyfikatami i co najważniejsze przynoszą zyski ich właścicielom.

Polskie rynki hurtowe to wprawdzie nowoczesne instytucje, dysponujące doskonałymi rozwiązaniami architektonicznymi i infrastrukturalnymi, jednak borykające się z nieustannymi kłopotami, występującymi na wielu płaszczyznach działania.

Dlaczego ogromne powierzchnie handlowe, którymi dysponują rynki hurtowe są wykorzystywane w niewielkim stopniu? A może przyczyną kłopotów z funkcjonowaniem rynków hurtowych jest jeszcze ich mała przydatność w krajowym obiegu towarów. Istotnym elementem jest przywiązanie handlowców i przetwórców do tradycyjnych, prymitywnych, form handlu. Nawet jeżeli realizowane są one z zachowaniem nowoczesnych standardów sanitarnych. Drugim powodem może być lawinowy rozwój sklepów wielkich sieci handlowych, które zaopatrują się za pośrednictwem własnych platform logistycznych.
Więcej w niedzielę w "Tygodniu"


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę