A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Rynkach hurtowych

11 maja 2007
Rynki hurtowe zlokalizowane w pobliżu dużych aglomeracji miejskich miały być instytucjami cywilizującymi handel artykułami rolno spożywczymi. Rynki hurtowe i giełdy rolno spożywcze - istnieją w wielu krajach świata, cieszą się zaufaniem producentów i handlowców, zapewniają spełnianie wysokich międzynarodowych norm i standardów potwierdzonych posiadanymi certyfikatami i co najważniejsze przynoszą zyski ich właścicielom.

Polskie rynki hurtowe to wprawdzie nowoczesne instytucje, dysponujące doskonałymi rozwiązaniami architektonicznymi i infrastrukturalnymi, jednak borykające się z nieustannymi kłopotami, występującymi na wielu płaszczyznach działania.

Dlaczego ogromne powierzchnie handlowe, którymi dysponują rynki hurtowe są wykorzystywane w niewielkim stopniu? A może przyczyną kłopotów z funkcjonowaniem rynków hurtowych jest jeszcze ich mała przydatność w krajowym obiegu towarów. Istotnym elementem jest przywiązanie handlowców i przetwórców do tradycyjnych, prymitywnych, form handlu. Nawet jeżeli realizowane są one z zachowaniem nowoczesnych standardów sanitarnych. Drugim powodem może być lawinowy rozwój sklepów wielkich sieci handlowych, które zaopatrują się za pośrednictwem własnych platform logistycznych.
Więcej w niedzielę w "Tygodniu"


POWIĄZANE

Odpuśćmy już z tym rodzicielstwem na pełen etat. Napisać, że rodzicielstwo to ci...

Stanowisko Suwerennej Polski dotyczące przedłużenia do czerwca 2024 roku zakazu ...

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę