W Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Kawęczynie i na poletkach doświadczalnych w Skrzelewie 16 lipca przebywało 40 rolników z Serbii. Po poletkach w SDOO w Kawęczynie oprowadzała i zapoznawała z działalnością stacji Anna Faryna, natomiast po poletkach doświadczalnych kukurydzy w miejscu gdzie się odbywają Dni Kukurydzy Tadeusz Szymańczak.
Serbowie odwiedzili też gospodarstwo rodzinne Szymańczaków gdzie zapoznali się nie tylko z profilem prowadzonej działalności rolniczej , ale również elementami precyzyjnego rolnictwa a, które wkroczyło do polskich gospodarstw czyli z maszynami i ciągnikami
wyposażonymi w komputery służące do zaprogramowania ich pracy .
Gospodarze Tadeusz i Kamil Szymańczakowie pokazali swoim gościom również pułapkę do monitoringu nalotu omacnicy prosowianki jednego z najgroźniejszych szkodników w uprawie kukurydzy.