aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Skład preparatu Efektywne Mikroorganizmy

9 grudnia 2008
EM są naturalną żywą substancją nie modyfikowaną genetycznie, całkowicie przyjazną zdrowiu zwierząt, ludzi i roślin.
Szczepionka Efektywne Mikroorganizmy jest to płynną mieszaniną żywych kultur tlenowych. W jej skład wchodzi kilka gatunków biologicznych, spotykanych powszechnie w naturalnym środowisku na całym świecie: 5 grup drobnoustrojów - bakterie fotosyntetyzujące, bakterie kwasu mlekowego, drożdże, grzyby promieniowce - Actinomycetaceae, grzyby pleśniowe; 10 gatunków: Lactobacillus plantarum, Propibacterium freudenreichii, Candida utilis, Saccharomyces cerevisiae, Rhodopseudomonas sphaeroides, Streptococcus lactis, Streptococcus faecalis, Streptomyces albus albus, Aspergillus oryzae, Mucor hiemalis.
W 1cm 3 EM znajduje się około miliarda tych mikroorganizmów.

Rolnictwo współczesnej doby poszukuje alternatywnych i uproszczonych form gospodarowania w miejsce dotychczasowych intensywnych technologii, dlatego wyizolowane efektywne mikroorganizmy są w stanie udoskonalić jakość gleby, wzrost i jakość plonów, poprawić stan higieniczny pomieszczeń inwentarskich i środowiska przyrodniczego. Składniki szczepionki EM są tak dobrane, że każdy z nich spełniając ważna rolę, jednocześnie się wzajemnie uzupełnia i wzbogaca w działaniu.
Każdy gatunek w kompozycji Efektywnych Mikroorganizmów spełnia indywidualnie bardzo ważną funkcję, na zasadzie tzw. wspólnego rozkwitu synergii, jednak zasadniczą wspólną oś ich działania stanowią bakterie fotosyntetyczne. Stymulują one rozwój innych mikroorganizmów, równolegle i w doskonały sposób zużywając na własne potrzeby substancje wytwarzane przez te wspomagane przez nie bakterie. Ten fenomen jest określany jako ,,koegzystencja i wspólny rozkwit".
Wzrost populacji EM w glebie powoduje zwiększenie się ilości innych rdzennych mikroorganizmów, mikroflora glebowa staje się bogatsza, ekosystem dobrze zbalansowany, w wyniku czego określone gatunki szkodliwych bakterii nie mają korzystnych warunków do rozmnażania się. Dlatego właśnie rośliny rosną wyjątkowo dobrze na glebach, w których dominują Efektywne Mikroorganizmy.
Większość Efektywnych Mikroorganizmów występuje w różnych ilościach w zależności od rodzaju gleby i warunków zewnętrznych. Pozostawione same sobie stają się często mniejszością w danym środowisku. Dlatego, aby osiągnąć dobre efekty praktycznego stosowania preparatów EM, trzeba zapewnić wsparcie mające na celu utrzymywanie populacji Efektywnych Mikroorganizmów na stałym poziomie w danym środowisku (GREENLAND Technologia EM)


POWIĄZANE

JA Solar to wiodący światowy producent zajmujący się produkcją paneli fotowoltai...

16.05.br. odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Zdrowie i dobrostan zwierząt” C...

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę