aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Spłonęło gospodarstwo

10 lutego 2005

Na 300 tysięcy złotych oszacowano wstępny bilans strat spowodowanych przez pożar, który wczoraj w nocy wybuchł w prywatnych zabudowaniach w Domaradzu-Górze (powiat brzozowski).

Straż pożarna przyjęła zgłoszenie o pożarze o godzinie 23.33. Mimo akcji ratowniczej spalił się drewniany dom, murowane zabudowania gospodarcze i przechowywane tam maszyny rolnicze, m.in. ciągnik. W pożarze spłonął też żywy inwentarz. Lekkich poparzeń doznała właścicielka gospodarstwa, którą karetka pogotowia ratunkowego przewiozła do szpitala. Przyczyny pożaru wyjaśnia brzozowska policja.

"Budynek spłonął doszczętnie. Właściciele zdołali uciec w ostatniej chwili z płonącego budynku mieszkalno-gospodarczego. W ogniu zginął koń, krowa i byk. Gdy pierwsza miejscowa jednostka przyjechała na miejsce pożaru, budynek drewniany z elementami murowanymi był już cały w ogniu" - mówi aspirant sztabowy Bogdan Biedka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie. "Akcję ratowniczą utrudniał trzydziestostopniowy mróz. Woda zamarzała w wężach gaśniczych. Pogorzelisko skute jest lodem".

Akcja dogaszania, w której brało udział 11 samochodów gaśniczych oraz 70 strażaków PSP i OSP, trwała 13 godzin. Przyczyny wybuchu ognia nie ustalono.

We wtorek po południu wybuchł również pożar w zabudowaniach mieszkalno-gospodarczych w Jasienicy Rosielnej (powiat brzozowski). Spłonęła część inwentarska. Udało się uratować murowaną część mieszkalną, ale ogień wypalił poddasze. Nieszczęście dotknęło 8-osobową rodzinę (sześcioro małych dzieci, z których najstarsze chodzi do szóstej klasy). W akcji ratowniczej, którą utrudniała niska temperatura (10 stopni mrozu), wzięło udział 10 samochodów gaśniczych i 42 ratowników z PSP i OSP. Przyczyny wybuchu ognia nie ustalono.


POWIĄZANE

Pelican Casino - Twoja przystań pełna emocji i korzyści Szukasz miejsca, gdzie m...

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę