aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Sponsoring policji

18 grudnia 2003

Uchwalenie przepisów zezwalających na sponsorowanie Policji to prosta droga do korupcji i uwikłania organów ścigania w niejasne związki ze światem przestępczym. Do dziś nie mogę zrozumieć, jak rząd mógł stworzyć takie przepisy - powiedział "Gazecie Prawnej" wicemarszałek Sejmu Janusz Wojciechowski.

Jego zdaniem, perłą prawną można nazwać zmiany w kodeksie karnym dotyczące walki z korupcją. Chodzi tu o przepisy, które łamią solidarność dającego i biorącego łapówkę.

"Te regulacje już dobrze działają i znacznie zwiększyły wykrywalność korupcji. Jest to skuteczny oręż w walce z tym zjawiskiem" - uważa Wojciechowski. Bublem prawnym - według wicemarszałka Sejmu - jest ostania nowelizacja ustawy o Policji, która wprowadza przepisy pozwalające na sponsorowanie tej instytucji przez różnego rodzaju instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, a także fundacje i stowarzyszenia.

"To jest wyjątkowy bubel prawny, który zaowocuje aferami szybciej niż się wydaje" - podkreślił Wojciechowski w komentarzu udzielonym dla "GP".


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę