aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Sponsoring policji

18 grudnia 2003

Uchwalenie przepisów zezwalających na sponsorowanie Policji to prosta droga do korupcji i uwikłania organów ścigania w niejasne związki ze światem przestępczym. Do dziś nie mogę zrozumieć, jak rząd mógł stworzyć takie przepisy - powiedział "Gazecie Prawnej" wicemarszałek Sejmu Janusz Wojciechowski.

Jego zdaniem, perłą prawną można nazwać zmiany w kodeksie karnym dotyczące walki z korupcją. Chodzi tu o przepisy, które łamią solidarność dającego i biorącego łapówkę.

"Te regulacje już dobrze działają i znacznie zwiększyły wykrywalność korupcji. Jest to skuteczny oręż w walce z tym zjawiskiem" - uważa Wojciechowski. Bublem prawnym - według wicemarszałka Sejmu - jest ostania nowelizacja ustawy o Policji, która wprowadza przepisy pozwalające na sponsorowanie tej instytucji przez różnego rodzaju instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, a także fundacje i stowarzyszenia.

"To jest wyjątkowy bubel prawny, który zaowocuje aferami szybciej niż się wydaje" - podkreślił Wojciechowski w komentarzu udzielonym dla "GP".


POWIĄZANE

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...

W zależności od branży, zawodu i konkretnej firmy, podczas aplikacji możesz się ...

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę