Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Spotkanie z rolnikami

7 lutego 2007

Wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper spotkał się wczoraj z przedstawicielami rolników, którzy organizowali protest w Lesznie pod koniec stycznia br.

Rozmowy dotyczyły sytuacji na rynku wieprzowiny i prac prowadzonych w resorcie w sprawie rozwiązań systemowych.

Wicepremier Andrzej Lepper podkreślił, że tylko wprowadzenie wieloletnich, ubezpieczonych umów kontraktacyjnych daje szansę ustabilizowania sytuacji. „Umowy takie dają gwarancję stabilnych warunków działania zarówno dla producentów, jak i przetwórców, ale aby tak było umowy te muszą zawierać cenę progową i jasno określać obowiązki stron” – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper poinformował, że prace nad wzorem umów kontraktacyjnych powinny zakończyć się w lutym i od marca mogłyby być stosowane. To czy tak się stanie zależy jednak od woli obu stron – producenta i przetwórcy.


POWIĄZANE

Dzierżawy państwowej ziemi: od lat ten sam scenariusz. Nowy minister, stare obie...

21 sierpnia Komisja Europejska opublikowała wspólne oświadczenie w sprawie ram p...

Sztuczna inteligencja już teraz towarzyszy nam na każdym kroku: od wyszukiwarek ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę