Green_Gas_2026_900

Szczepienia w UE

18 stycznia 2008
Komisja Europejska postanowiła wprowadzić program szczepień przeciwko chorobie niebieskiego języka u bydła. Unijny budżet sfinansuje w tym roku zakup szczepionek i zwróci połowę kosztów ich wykonania.

Decyzja została ogłoszona po specjalnym posiedzeniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele krajów członkowskich oraz eksperci do spraw zdrowia zwierząt.

Choroba niebieskiego języka jest coraz powszechniejsza na terenie Unii. W zeszłym roku zanotowano aż 50 tysięcy ognisk w 11 krajach, w tym we Francji, Niemczech, Belgii i Portugalii.

Jej pojawienie związane jest ze zmianami klimatycznymi, a konkretniej z ociepleniem klimatu. Dotyka głównie hodowle w południowej części Europy. Szczepienia, to najlepszy sposób walki z tą chorobą.


POWIĄZANE

Dynamiczne zmiany w polskim rolnictwie, napędzane przez potrzebę zwiększania kon...

W gospodarstwie kalosze mają trudne zadanie: raz stoją w błocie, raz na betonie ...

Współczesne rolnictwo stoi przed wyzwaniem znalezienia złotego środka między mak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę