aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Szkolenia Zdrowie Żywność Żywienie

5 listopada 2008
W ministerstwie rozpoczął się wczoraj cykl dwudniowych szkoleń pt. „Zdrowie Żywność Żywienie”. Zajęcia adresowane są do uczniów i nauczycieli szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z uczestnikami szkolenia spotkali się podsekretarze stanu Marian Zalewski i Artur Ławniczak.
Zakres programowy zajęć obejmuje m.in. zagadnienia związane z europejskim prawem bezpieczeństwa jakości żywności, jakością produktów żywnościowych, oznaczeniem znakiem jakości PDŻ - Poznaj Dobra Żywność, a także wsparciem działań promocyjnych na rynku unijnym i rynkach krajów trzecich. Szkolenie stanowi uzupełnienie oferty kształcenia dla tych szkół rolniczych, które kształcą w zawodach: technik technologii żywności, technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik organizacji usług gastronomicznych.
Zgodnie z założeniami programowymi uczestnikami powyższego szkolenia są uczniowie klas maturalnych uczący się w wymienionych wyżej zawodach, a także nauczyciele uczący przedmiotów z zakresu problematyki żywienia i żywności.
W pierwszym terminie tj. 04-05.11.2008 r. uczestniczą łącznie 103 osoby, w tym 95 uczniów ze szkół rolniczych w Mokrzeszowie, Suwałkach i Sejnach.
Natomiast w drugim i trzecim terminie, tj. 06-07.11.2008 r. oraz 12-13.11.2008 r. łącznie udział weźmie 200 osób, w tym 190 uczniów ze szkół w: Głubczycach, Kowalu, Studzieńcu, Brzostowie, Okszowie, Mieczysławowie, Sichowie Dużym i Chrobrzu.


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę