aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Tajny współpracownik policji i służb - viaTOLL

3 grudnia 2015
Policja, skarbówka i służby specjalne wysłały do operatora systemu viaTOLL około tysiąca zapytań o zgromadzone dane. Czy służby gromadzą dane o kierowcach?
Jak wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej", tuż po uruchomieniu systemu viaTOLL w lipcu 2011 r. zainteresowały się nim służby, takie jak: CBA, ABW oraz organy skarbowe.

Sławomir Nowak złożył dymisję z funkcji ministra transportu
- Od początku działania systemu takich zapytań (od służb i policji - red.) otrzymaliśmy około tysiąca - mówi Krzysztof Gorzkowski z firmy Kapsch, operatora systemu viaTOLL. Niemal połowa zapytań pochodziła od policji, a jedna piąta od organów skarbowych.

Z informacji gazety wynika, że dzięki systemowi bramownic na początku tego roku udało się udaremnić przemyt papierosów na ogromną skalę. Zdarzyły się też przypadki wykrycia sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym czy odnalezienia skradzionego ładunku.

Nie wiadomo jednak, czy służby przy okazji nie gromadzą neutralnych informacji o kierowcach, które mogą wykorzystać w przyszłości. - Najczęściej takie postępowania są objęte tajemnicą śledztwa, więc nie otrzymujemy informacji o celu wniosku o udostępnienie danych z systemu viaTOLL - zastrzega Krzysztof Gorzkowski.POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę