OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Tusk: PKB Polski jednym z dwóch, trzech najlepszych w UE

27 stycznia 2012
Premier Donald Tusk spodziewa się, że wzrost PKB Polski w 2011 roku wyniesie więcej niż 4 proc. i będzie to jeden z najlepszych wyników w Unii Europejskiej.
"Żadnej Ameryki tutaj nie odkryjemy; wiemy, że będzie w okolicach 4 proc., wszystko na to wskazuje, że powyżej 4 proc. i będzie jednym z dwóch, trzech najlepszych w UE" - powiedział w czwartek w Sejmie dziennikarzom Tusk, pytany jakiego poziomu PKB spodziewa się w 2011 roku.

W piątek GUS ma podać pierwsze szacunki dotyczące PKB Polski w 2011 roku. Pod koniec listopada GUS podał dane dotyczące trzeciego kwartału zeszłego roku; wynikało z nich, że w trzecim kwartale polski PKB wzrósł o 4,2 proc. rok do roku.



POWIĄZANE

Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska (TLP) alarmuje: Bruksela finali...

Konsumenci zwracają większą uwagę na jakość i pochodzenie owoców i warzyw, chętn...

Z najnowszego komunikatu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowanym w PA...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę