Green_Gas_2026_900

Udaremniono wwóz polskich jabłek do Rosji z Kazachstanu

3 grudnia 2015
Służby sanitarne obwodu omskiego (Nizina Zachodniosyberyjska) wraz z graniczną służbą FSB udaremniły próbę wwozu do Rosji z Kazachstanu 21 ton jabłek pochodzących z Polski - poinformował w czwartek rosyjski nadzór weterynaryjny i fitosanitarny.

Jabłka, jak podała na swej stronie internetowej Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor), przejęto na przejściu granicznym Isilkul.

W trakcie kontroli ustalono, że część transportu była nieoznakowana, a na pozostałej jako kraj eksporter widniała Polska - informuje Rossielchoznadzor.

Wg niego partię jabłek odesłano do Kazachstanu, a rosyjskiemu importerowi wymierzono karę administracyjną.

Co kilka dni rosyjskie służby weterynaryjne i fitosanitarne informują o przypadkach nielegalnego wwozu do Rosji zakazanych produktów z Unii Europejskiej i innych państw, na których towary Moskwa wprowadziła embargo w odpowiedzi na sankcje nałożone za jej działania w konflikcie na Ukrainie.

Na początku sierpnia Rosja poinformowała, że wprowadza zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady oraz Norwegii. Embargo ma obowiązywać przez rok. 1 sierpnia Moskwa wprowadziła embargo na niektóre owoce i warzywa z Polski, w tym jabłka.


POWIĄZANE

Dynamiczne zmiany w polskim rolnictwie, napędzane przez potrzebę zwiększania kon...

W gospodarstwie kalosze mają trudne zadanie: raz stoją w błocie, raz na betonie ...

Współczesne rolnictwo stoi przed wyzwaniem znalezienia złotego środka między mak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę