GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

W Bankach Spółdzielczych zabrakło bonów paliwowych

24 marca 2004

Banki spółdzielcze nie mają bonów paliwowych - alarmują rolnicy. - To prawda - potwierdzają w bankach. - Czekamy na dodruk bonów przez Wytwórnię Papierów Wartościowych.

- W Banku Spółdzielczym w Szubinie nie mają bonów paliwowych - z taką informacją zatelefonował do naszej redakcji Marian Oczkowski z Zalesia. - W banku nie chcieli mi powiedzieć ani dlaczego bonów nie ma, ani kiedy będą. A przecież termin ich odbierania mija 31 marca. Grzegorz Kobierowski z BS w Szubinie potwierdza: - Nie mamy bonów paliwowych, ponieważ najpierw przeliczaliśmy je po 22,40 zł na hektar, potem, zgodnie z informacjami z Ministerstwa Finansów, bon miał mieć wartość 16 zł, więc znów przeliczyliśmy, a ostatecznie wartość bonu na hektar wynosi 22,40 zł. 

Podobna sytuacja jest w wielu bankach spółdzielczych, m.in. w Kcyni czy w Żninie. Bankowcy zapewniają, że lada dzień Wytwórnia Papierów Wartościowych dostarczy im brakujące bony paliwowe.

Natomiast w Ministerstwie Finansów przygotowywane jest nowe rozporządzenie w sprawie bonów paliwowych, które przedłuża termin ich wydawania przez banki spółdzielcze o miesiąc - do końca kwietnia br. Rolnicy będą mogli płacić bonami za olej napędowy nie do końca kwietnia, tylko do końca września br.


POWIĄZANE

W dniu 24.11.2020 r. urząd odpowiedzialny w Tajwanie za kwestie fitosanitarne - ...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza 10 grudnia o godz...

CLAAS Polska informuje, że z dniem 31 grudnia 2020 r. kończy współpracę z firmą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę