OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Wiadomość

19 maja 2015
W I kwartale br. Polska wyeksportowała żywność o wartości 5,4 mld euro. To o 5,5 proc. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku, informuje "Gazeta Wyborcza".
Żywność to trzeci towar eksportowany z Polski po maszynach i chemikaliach. Z zagranicy sprowadziliśmy mniej jedzenia. W tym dziale gospodarki nadwyżka w handlu zagranicznym wyniosła aż 1,7 mld euro.

Rekordowym miesiącem w handlu zagranicznym żywnością był marzec. Wyeksportowaliśmy jedzenie za prawie 2 mld euro, o 11 proc. więcej niż w marcu 2014 roku.

Najwięcej sprzedajemy do Unii Europejskiej. Poza Austrią, Danią, Finlandią i Słowacją do większości krajów UE eksport rośnie w tempie dwucyfrowym. 

 


POWIĄZANE

„Niebieski Ład UE” to kompleksowa, wielosektorowa strategia wodna. „Ta rewolucyj...

Po słabym 2024 roku, finansowanie maszyn i urządzeń rolniczych na początku tego ...

Sztuczna inteligencja (AI). Mamy przyjemność przedstawić Państwu rozmowę z ekspe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę