aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wielkanocna Zbiórka: 240 ton żywności dla potrzebujących

5 stycznia 2016
240 ton produktów spożywczych, o 50 ton więcej niż w zeszłym roku, zebrało 19 Banków Żywności podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Akcja odbyła się w dniach 23-25 marca.
Wielkanocną Zbiórkę Żywności organizują Banki Żywności, które każdego roku zachęcają klientów sklepów do podzielenia się swoimi zakupami z potrzebującymi. Ponad 17 tys. wolontariuszy zbierało produkty, które jeszcze przed świętami, za pośrednictwem lokalnych organizacji charytatywnych, trafią do potrzebujących.
W tym roku zbiórkę przeprowadziły Banki Żywności w Chojnicach, Częstochowie, Elblągu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Lesznie, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pile, Poznaniu, Radomiu, Rudzie Śląskiej, Siedlcach, Słupsku, Suwałkach, Tarnobrzegu, Tczewie i Toruniu.
Zebrane produkty są przekazywane lokalnym fundacjom i stowarzyszeniom, które m.in. prowadzą jadłodajnie, ośrodki pomocy, wspierają bezdomnych, bezrobotnych, rodziny wielodzietne, osoby starsze i niepełnosprawne oraz samotnie wychowujące dzieci.
W Niedzielę Palmową - 1 kwietnia - Bank Żywności SOS w Warszawie organizuje akcję "JAJO!" - wolontariusze będą zbierać przy wyjściu z wybranych kościołów świeże jajka, które tradycyjnie trafią na wielkanocne stoły najbardziej potrzebujących. Akcji towarzyszyć będzie festyn malowania pisanek, który odbędzie się na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W ubiegłym roku podczas akcji zebrano ponad 23 tys. jaj.POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę