Adama_15.08-30.09.2021

Wybito kilkaset świń, były skażone dioksynami

5 stycznia 2016

Po raz pierwszy od wybuchu afery dioksynowej w Niemczech wyższą niż dopuszczana zawartość rakotwórczych dioksyn wykryto w mięsie wieprzowym - poinformowało ministerstwo rolnictwa landu Dolna Saksonia.

Próbka skażonego mięsa pochodziła z gospodarstwa w dolnosaksońskim powiecie Verden. Wybito kilkaset hodowanych tam świń.

Wysoką, lecz jeszcze mieszczącą się w normie, zawartość dioksyn stwierdzono także w drugiej próbce mięsa wieprzowego. Farmę, z którego pochodziła próbka, objęto zakazem sprzedaży produktów i przeprowadzono kolejne testy.

W sumie 330 gospodarstw w Dolnej Saksonii, hodujących kury-nioski, indyki i trzodę chlewną, nadal nie może sprzedawać swoich produktów w związku z aferą dioksynową.

W zeszłym tygodniu ujawniono, że od dziesięciu miesięcy do hodowców w Niemczech trafiały tony paszy zanieczyszczonej dioksynami. Większą niż dopuszczalna obecność tych rakotwórczych substancji stwierdzono w jajach oraz mięsie.

Prokuratura prowadzi dochodzenie przeciwko producentowi skażonych tłuszczów paszowych, firmie Harles und Jentzsch ze Szlezwika-Holsztynu.


POWIĄZANE

Czas jesienno-zimowy to moment, w którym w sposób szczególny chcemy zadbać o odp...

150 000 m² łąk, które wyżywią ponad 1 000 000 pszczół i innych zapylaczy – oto p...

Powrót do szkoły po nauce zdalnej to idealny moment, aby świeżym okiem przyjrzeć...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę