OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Wyjaśnią czy jest zmowa cenowa

16 sierpnia 2013
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów  na wniosek ministra rolnictwa wszczął postępowanie  w sprawie cen rzepaku i pszenicy , aby zbadać czy na tym rynku nie doszło do zmowy cenowej.
- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające, które ma ustalić, czy doszło do nielegalnego porozumienia zawartego pomiędzy przedsiębiorcami skupującymi rzepak i pszenicę. Jest to postępowanie wyjaśniające, więc nie jest ono prowadzone przeciwko konkretnym przedsiębiorcom działającym na rynku. Jest ono prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś – informuje Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy  UOKiK.
Rolnicy , przedsiębiorcy  czy związki zrzeszające rolników  jeśli mają informacje o możliwości podejrzenia złamania prawa antymonopolowego  to powinni je przekazać do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do UOKiK można wysłać maila pod adres dok@uokik.gov.pl, lub zadzwonić 22 55 60 555.


POWIĄZANE

Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" to organizacja która od lat uderza w polskiego r...

Zdrowie roślin jest podstawą życia i bezpieczeństwa żywnościowego, a zatem stano...

Według systemu informacyjnego FGIS "Argus-Fito" od początku 2025 roku od 7 maja ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę