Green_Gas_2026_900

Zlikwidowano nielegalną rozlewnię spirytusu

5 stycznia 2016
Nielegalną rozlewnię spirytusu działającą na terenie gminy Lubichowo (Pomorskie) zlikwidowali policjanci. Na miejscu zabezpieczono m.in. prawie 4 tys. litrów alkoholu wartego ponad 300 tys. zł. Zatrzymano podejrzanego 53-latka.
Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, rozlewnia mieściła się w budynku gospodarczym na terenie prywatnej posesji w jednej z miejscowości w gminie Lubichowo. W obiekcie znaleziono trzy połączone ze sobą za pomocą systemu specjalnych węży i pomp zbiorniki z alkoholem. W pomieszczeniu znajdowały się też kartony, plastikowe butelki z nakrętkami oraz urządzenia służące do destylacji i rozlewania alkoholu.
Policja zatrzymała 53-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego, któremu przedstawiono zarzuty dotyczące nielegalnego wyrabiania i oczyszczania alkoholu etylowego o znacznej wartości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.
Policja dalej pracuje nad sprawą: zdaniem funkcjonariuszy w procederze mogły też brać udział inne osoby, niewykluczone są więc kolejne zatrzymania.




POWIĄZANE

Dynamiczne zmiany w polskim rolnictwie, napędzane przez potrzebę zwiększania kon...

W gospodarstwie kalosze mają trudne zadanie: raz stoją w błocie, raz na betonie ...

Współczesne rolnictwo stoi przed wyzwaniem znalezienia złotego środka między mak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę