aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Złoty umacnia się

7 czerwca 2005

Złoty kontynuuje umocnianie. Przebicie ważnego poziomu 4,10 za euro otwiera drogę ku poziomowi 4,04 zł za euro. Rynek długu odrobił poranne straty i powrócił do poziomów z ubiegłego tygodnia.Około 16.30 złoty umocnił się do 4,0820 zł za euro, a wobec dolara osiągnął 3,3200 zł.

Umocnienie naszej waluty to przede wszystkim efekt poprawy sentymentu do rynków wschodzących, będącej pochodną obserwowanego od dłuższego czasu spadku rentowności amerykańskich obligacji. Złotemu pomagało również wzmocnienie wspólnej waluty –  napisali analitycy WGI w komentarzu.

Euro, po ostatniej przecenie wobec dolara, wynikającej z niepewności dotyczącej ratyfikacji konstytucji unijnej, pozostaje na stabilnym poziomie. Analitycy sądzą, że możliwa jest jeszcze lekka korekta i powrót do poziomu 1,24.

Nowy impuls do kupna złotego został wygenerowany na wykresie EUR/PLN. Do utworzonej w zeszłym tygodniu formacji głowy z ramionami, w poniedziałek doszło wybicie poniżej wsparcia na 4,10. Jeżeli dodać do tego sprzyjającą złotemu sytuacje na dziennych wskaźnikach, to test bariery popytowej na 4,04 pozostaje już tylko kwestią czasu –  dodają analitycy WGI.

Poniedziałek nie przyniósł także istotnych zmian na rynku długu, gdzie obligacje w ślad za niemieckimi bundami odrobiły straty. Rentowność obligacji dwuletnich wyniosła 4,92 proc., pięcioletnich 5,01 proc., a dziesięcioletnich 4,99 proc.

Gracze muszą przyzwyczaić się do nowych poziomów. Brak danych fundamentalnych w kraju i zagranicą oraz wydarzeń politycznych przyniósł czas na refleksję co dalej –  powiedział analityk Pekao SA Tomasz Zdyb.


POWIĄZANE

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...

Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz s...

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę