OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

ZUS chce otworzyć bankowe e-okienka

3 grudnia 2015
Dostęp do informacji o składkach, składanie wniosków, a dla małych firm nawet dokumentów rozliczeniowych pracowników - m.in. takie usługi chce zaoferować ZUS posiadaczom kont internetowych w bankach - pisze "Puls Biznesu".
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprosił do projektu banki - odpowiedziały dwa: PKO BP i mBank, z którymi na co dzień blisko współpracuje.
Jest duża szansa, że uda nam się wspólnie wdrożyć projekt do końca roku - ocenia prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

Jak wyjaśnia, współdziałanie z bankami to pomysł na zwiększenie dostępności usług Zakładu. Wzorujemy się na rozwiązaniach litewskich i szwedzkich, które z powodzeniem funkcjonują od wielu lat - mówi szef ZUS.

Derdziuk dodaje, ze po przetestowaniu nowego kanału łączności z ubezpieczonymi i płatnikami ZUS będzie mógł otworzyć się na współpracę z innymi bankami. I jeśli będą one zainteresowane, wszystkie będą mogły udostępniać te usługi w ramach kont internetowych.


POWIĄZANE

Pomimo bardzo wielu i bardzo silnych kandydatów prawicy w wyborach prezydenckich...

152 miliony podrobionych produktów o wartości ponad 3,4 miliarda euro – tyle prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę