aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Zwierzęta zdychały z głodu

25 sierpnia 2003

Niehumanitarne obchodzenie się ze zwierzętami, dręczenie ich i męczenie jest karane. Nie wszyscy ludzie zdają się o tym wiedzieć. Przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie stanie małżeństwo ze Szczytnik właściciele gospodarstwa rolnego, za złe traktowanie bydła i świń.

O tym, że w gospodarstwie źle się dzieje Oddział Miejski Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami powiadomiony został przez Komisariat Policji w Czerniejewie. Inspektor TOZ Kazimiera Janas-Sędrak udała się do Szczytnik w towarzystwie weterynarza. Wrażliwa na cierpienie zwierząt kobieta była wstrząśnięta tym co zobaczyła. Psy na podwórzu nie miały bud ani misek z wodą i pokarmem. U jednego zobaczyła otwartą ranę na nodze. W oborze stały wychudzone trzy byczki i jałówka. Bydło ryczało z pragnienia i głodu. Zwierzęta z trudem poruszały się w grubej warstwie obornika. Widać było, że obora od dawna nie była sprzątana. 

W tym samym pomieszczeniu zobaczyłam wychudzoną świnię z prosiętami – opowiadała K. Janas -Sędrak. – W korytach zamiast wody i pokarmu były zwierzęce odchody. Nie opodal zauważyłam padłą świnię, leżącą w odchodach. Druga była w całkowitym rozkładzie. Z obornika wystawały kości i skóra następnej padłej świni. Przypuszczam, że zwierzęta zdychały w oborze z głodu, a psy żywiły się padliną, ponieważ nie otrzymywały pokarmu.

Młodzi gospodarze zareagowali różnie na kontrolę. Mężczyzna stwierdził, że warunki bytowania zwierząt nie obchodzą go, ponieważ są własnością żony. Ta zaś z płaczem tłumaczyła, że nie głodziła zwierząt. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wystawiło gospodarzom pisemne upomnienie z nakazem natychmiastowej poprawy warunków życia zwierząt. W tym tygodniu K. Janas -Sędrak uda się ponownie do Szczytnik, aby sprawdzić, czy w gospodarstwie zmieniło się na lepsze. 

Mieszkańcy Szczytnik naruszyli ustawę o ochronie zwierząt, więc sprawa znajdzie swój epilog w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie.


POWIĄZANE

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...

W zależności od branży, zawodu i konkretnej firmy, podczas aplikacji możesz się ...

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę