A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Zwrot akcyzy za olej napędowy

18 stycznia 2007

55 groszy zwrotu za każdy zakupiony litr – tyle będzie wynosić w tym roku zwrot akcyzy za olej napędowy. Aby go dostać trzeba mieć faktury potwierdzające zakup paliwa.

W zeszłym roku rolnicy wykorzystali zaledwie 1/4 funduszy przeznaczonych na dopłaty do paliwa. Powód – nie wszyscy mieli faktury potwierdzające zakup oleju napędowego. Dlatego gminy wypłacały dotacje w bardzo różnych wysokościach.

Wojciech Walczak wójt gminy Jedlińsk: - Były to kwoty od kilku do kilkuset złotych. Na przykład w przypadku kilku złotych 7 – 9 to efekt jest nieproporcjonalny do kosztów i procedury, jaką należy przejść.

Zdaniem Izb rolniczych w tym roku już nie powinno być takich sytuacji. - Rolnicy już na pewno nie mogą mówić, że nikt nie wie o tym, że trzeba te faktury zbierać. – uważa Wiktor Szmulewicz Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze tylko sprawa, co taka faktura powinna zawierać. Bo niektóre gminy wymagają na dokumentach tajemniczych kodów. Co na to Ministerstwo Rolnictwa?

Jan Krzysztof Ardanowski wiceminister rolnictwa: - Żadne kody nie obowiązują, ma być napisane: olej napędowy, podana ilość litrów i cena.

W marcu rolnicy będą mogli rozliczyć paliwo kupione od września do lutego.


POWIĄZANE

Odpuśćmy już z tym rodzicielstwem na pełen etat. Napisać, że rodzicielstwo to ci...

Stanowisko Suwerennej Polski dotyczące przedłużenia do czerwca 2024 roku zakazu ...

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę