Alfa Romeo przedłuża współpracę z Sauber Motorsport na sezon 2021 Formuły 1

30 października 2020
Alfa Romeo przedłuża współpracę z Sauber Motorsport na sezon 2021 Formuły 1

Alfa Romeo i Sauber Motorsport ponownie połączą siły w sezonie 2021 Mistrzostw Świata Formuły 1. Współpraca dwóch najbardziej rozpoznawalnych marek w sportach motorowych rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy marka Alfa Romeo dołączyła do zespołu w charakterze sponsora tytularnego. Wierna swojej wieloletniej tradycji w duchu współzawodnictwa, Alfa Romeo ponownie podjęła wyzwanie.

Frédéric Vasseur, dyrektor Alfa Romeo Racing ORLEN i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG:
„Przedłużenie naszej współpracy z Alfą Romeo to prawdziwe oświadczenie woli obu stron. W zespole Sauber, Alfa Romeo znalazła zaangażowanego, zorientowanego na wyniki partnera, któremu mogła powierzyć swoją markę: jesteśmy zaszczyceni, mogąc nieść w przyszłość dziedzictwo marki i być częścią przeszłych sukcesów Alfy Romeo. Obie strony zawsze dążyły, aby współpraca ta przyniosła efekty w dłuższej perspektywie: w ostatnich trzech sezonach położyliśmy pod to solidny fundament i zamierzamy czerpać korzyści z tej pracy w sezonie 2021 i kolejnych”.

Mike Manley, dyrektor generalny FCA:
„Wyścigi i osiągi są głęboko zakorzenione w DNA Alfy Romeo. Marka narodziła się praktycznie na torze wyścigowym i dzisiaj nadal rywalizuje na najbardziej zaawansowanym technologicznie poziomie sportów motorowych. Współpraca z zespołem Sauber pozwala również naszym Klientom korzystać z ekskluzywnego know-how w dziedzinie wyścigów, jak ma to miejsce w przypadku nowych modeli Giulia GTA i GTAm, w projektowaniu których brał udział zespół techniczny Sauber Engineering, szczególnie w zakresie zaawansowanej aerodynamiki”.

Ekskluzywny design na specjalną okazję.
Aby uczcić kontynuację współpracy i oddać hołd wszystkim fanom włoskich samochodów wyścigowych, Alfa Romeo przygotowała ekskluzywną grafikę nadwozia bolidu C39, które zostanie zaprezentowane na zbliżających się Mistrzostwa Imola Grand Prix, ważnym wydarzeniu i miejscu zarówno dla marki, jak i włoskiej tradycji sportów motorowych.

Zaprojektowane przez Centrum Stylu, przedstawia włoską flagę na górnej części pokrywy silnika i tylnym skrzydle, wtapiającą się w koloryt o nazwie „Speed-Pixel” wyróżniający się dynamiczną linią.
Logo przygotowane z okazji 110. rocznicy powstania marki Alfa Romeo pojawia się w widocznym miejscu, również na pokrywie silnika, wraz z napisem „Welcome back, Imola”, potwierdzając tym samym, że tor w Imoli to jeden z najbardziej ikonicznych i znakomitych torów wyścigowych we Włoszech.  Od kategorii Touring i Sport po Formułę 1, Imola była miejscem wielkich zwycięstw Alfy Romeo we wszystkich trzech kategoriach.

Alfa Romeo i Sauber Group: techniczne i biznesowe partnerstwo.
Partnerstwo Alfy Romeo i Grupy Sauber wykracza poza świat wyścigów. Współpraca ta pozwala na przeniesienie wiedzy technicznej Sauber Engineering do seryjnej produkcji samochodów Alfy Romeo, z wykorzystaniem wiedzy działów inżynierii i aerodynamiki firmy Sauber oraz jej kompetencji w produkcji kompozytów i dodatków.

Alfa Romeo powierza również firmie Sauber Engineering produkcję większości komponentów z włókna węglowego  zastosowanych w modelach GTA i GTAm, zwłaszcza tych, które mają wpływ na aerodynamikę. Należą do nich: nowy przedni zderzak i regulowany przedni splitter, listwy progowe, wlot powietrza, spojler GTA, a także aerodynamiczne skrzydło GTAm. Ze względu na ręcznie regulowane skrzydła, przednie i tylne, Giulia GTAm może dostosować swoje aerodynamiczne możliwości do każdego rodzaju toru lub drogi, dokładnie według życzeń i preferencji kierowcy. Pomiary w tunelu aerodynamicznym nie ograniczyły się tylko do wykończenia skrzydeł, ale zostały również rozszerzone na podwozie, które, jak w przypadku Giulii Quadrifoglio,  jest w pełni zabezpieczone osłoną. GTA i GTAm mają również specjalny, nowy dyfuzor, który może zwiększyć docisk samochodu, gwarantując tym samym doskonałą przyczepność na drodze przy dużych prędkościach. W przypadku Giulii GTAm, duża siła aerodynamiczna jest w stanie zapewnić imponujący współczynnik docisku, 2 razy większy niż w GTA i 3 razy większy niż w Giulii Quadrifoglio, który już teraz wyznacza standardy w swojej klasie.

110 lat historii na torach całego świata.
Rok po rozpoczęciu działalności 24 czerwca 1910 roku, marka Alfa Romeo oficjalnie zadebiutowała w świecie zawodów motorowych, wygrywając swój pierwszy wyścig w Modenie. Od tamtej pory jej sportowa legenda wzbogaciła się o zwycięstwa i podia w wielu międzynarodowych mistrzostwach. Związek Alfy Romeo z Formułą 1 zapisał się w historii sportów motorowych: „Biscione”, jak Alfę Romeo nazywa się we Włoszech, zwyciężyło w pierwszych Mistrzostwach Grand Prix inauguracyjnego sezonu najważniejszej kategorii wyścigów samochodowych w 1950 roku, z Nino Fariną za kierownicą Alfy Romeo Gran Premio Tipo 158 „Alfetta". Sukces ten został powtórzony w 1951 roku przez Juana Manuela Fangio za kierownicą Alfetty 159. Odnowienie tego zaangażowania jest także idealnym sposobem na kontynuowanie obchodów 110-lecia marki.

 

Biuro prasowe Fiat Chrysler Automobiles


POWIĄZANE

Przedstawiciele Ministerstwa Finansów zapowiadają możliwe zmiany w podatku od zy...

Prognozowane na przyszły rok nawet kilkusetprocentowe podwyżki cen energii elekt...

Jeśli się uczysz aż do swoich 26 urodzin masz ubezpieczenie „przy rodzicu” albo ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę