aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Alfa Romeo wysoko w rankingu niezawodności brytyjskiego portalu Whatcar.com.

22 października 2020
Alfa Romeo wysoko w rankingu niezawodności brytyjskiego portalu Whatcar.com.

Na początku października brytyjski portal Whatcar.com opublikował listę najbardziej niezawodnych samochodów używanych. W czołówce znalazły aż dwa modele Alfy Romeo: Giulietta uzyskała wskaźnik niezawodności na poziomie 98,9% a Giulia odpowiednio 96,9%. Tak doskonałe wyniki to kolejny dowód na bezawaryjność aut mediolańskiej marki.

Portal Whatcar.com od lat publikuje rankingi niezawodności używanych aut. Ocena jest tym bardziej wiarygodna, że pochodzi od użytkowników samochodów, którzy zgłaszają usterki występujące w ich pojazdach w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Respondenci wskazują obszar ulegający awarii, koszt naprawy i czas, przez jaki auto jest wyłączone z ruchu. W tegorocznym badaniu wzięło udział 13 tysięcy respondentów. Ocenili oni używane auta w wieku do 8 lat, które stanowią ponad połowę pojazdów nabywanych z drugiej ręki. W oparciu o pozyskane dane redakcja portalu Whatcar.com wystawiła każdemu modelowi indeks niezawodności wyrażony w procentach, gdzie 100% oznaczało całkowitą bezawaryjność, a niższe wartości odpowiednio większą liczbę usterek.

Wynik bliski 100% zdobyła dostępna na rynku od 2010 roku Alfa Romeo Giulietta. Ten włoski kompakt uzyskał dokładnie 98,9%, deklasując niemiecką konkurencję w swoim segmencie i zachowując pełną niezawodność w tak kluczowych obszarach, jak silnik i elektronika niezwiązana z jednostką napędową, układy paliwowy i wydechowy, elektryka, karoseria czy wnętrze pojazdu.

Również Giulia udowodniła, że w pełni zasługuje na miano niezawodnego samochodu, osiągając wynik o zaledwie 2% niższy od siostrzanej Giulietty. Ewentualne zaistniałe naprawy były objęte gwarancją, zatem nie generowały żadnych nieprzewidzianych kosztów dla swoich właścicieli, a ponadto Giulia wykazała całkowitą bezawaryjność w zakresie układów hamulcowego, paliwowego i wydechowego, akumulatora, zawieszenia, wyposażenia wnętrza czy klimatyzacji.

O wyjątkowej niezawodności Giulii zrobiło się głośno już latem, kiedy to pracownik holenderskiej spółki Plastima Breda pochwalił się w mediach społecznościowych pokonaniem służbowym sedanem dystansu 400 tysięcy kilometrów. Giulia nie zawiodła go ani razu i w serwisie bywała wyłącznie podczas regularnych przeglądów okresowych. W Polsce o sprawie informował m.in. portal Autokult.pl, który potwierdził, że pracownik zamierza nadal korzystać z tego samego egzemplarza Alfy Romeo.

Pełna oferta niezawodnych modeli Giulietta i Giulia znajduje się na stronie www.alfaromeo.pl.

 

Biuro prasowe Fiat Chrysler Automobiles


POWIĄZANE

Badania pokazują, że gry wideo są atrakcyjne i skuteczne dla osób w każdym wieku...

W dzisiejszych czasach gry komputerowe stały się integralną częścią rozrywki dla...

Sprzedaż w internecie staje się coraz popularniejsza, a platformy takie jak OLX,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę