A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Amerykanie dziękują rolnikom za żniwa

15 listopada 2022
Amerykanie dziękują rolnikom za żniwa

Narodowy Departament Statystyki Rolniczej USDA zachęca amerykanów do poświęcenia choć chwili, aby podziękować rolnikom za ich ulubione towary świąteczne w programie "Podziękuj rolnikowi w tym sezonie żniwnym".

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych -USDA- przygotował na tę okoliczność krótki komentarz do tegorocznych zbiorów płodów rolnych i produkcji zwierzęcej, które cieszą się największą popularnośćią w najbliższym okresie w USA. przedstawiono również niektóre wyniki ze spisu rolnego z 2021r.

Na dzień podziękowań rolnikom, wybrano 11 listopada, który jest zarezem Dniem Weterana.

W najnowszym komentarzu USDA czytamy tak: "...Dziękujemy również rolnikom za wypełnienie Spisu Rolnictwa i innych ankiet USDA-NAS, które dostarczają danych o rolnictwie w USA.

W ten Dzień Weterana oddajemy cześć tym, którzy poświęcili się i służyli, w tym naszym doświadczonym producentom, którzy nadal służą poprzez swój wkład w amerykańskie rolnictwo. W 2017 r. 17% wszystkich gospodarstw w USA miało producenta, który służył lub służy w siłach zbrojnych USA."

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych danych pochodzących ze spisu rolnego w USA, odnoszących się już do zbliżających świąt takich jak m.innymi Święto Dziękczynienia (ang. Thanksgiving Day, fr. Jour de l'action de grâce) – święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych zawsze w czwarty czwartek listopada który w roku 2022 przypada na 24-go.

I tak, Dynie są istotną częścią sezonu świątecznego i służą do przygotowania pysznych ciast. Illinois wyprodukowało 98% przetworzonych dyń, które trafiają do ciast. Produkcja dyni w 2021 roku wyniosła prawie 1,9 miliarda funtów, co oznacza wzrost o 26% w stosunku do 2020 roku. Nie przegap tego szczegółowego przeglądu produkcji dyni w USA , przygotowanego przez USDA Economic Research Service.

Minnesota pozostaje wiodącym producentem indyka, a następnie Karolina Północna, Arkansas i Indiana.

Wisconsin i Massachusetts są czołowymi producentami żurawiny, a następnie New Jersey i Oregon. W 2021 roku rolnicy wyprodukowali około 353 700 ton żurawiny.

Gruszę w produkcji owoców najprawdopodobniej spotkasz w Waszyngtonie lub Oregonie.   New Jersey lub Pensylwania to najlepsze miejsca na zakup kuropatwy do umieszczenia w potrawch  gruszami.

Stan Waszyngton jest największym producentem jabłek.

Prawie 800 zakładów zajmujących się uprawą kwiatów, które zarobiły co najmniej 100 000 USD, pomogło w produkcji gwiazd betlejemskich w 2021 r., sprzedając ponad 42 miliony doniczek gwiazd betlejemskich o wartości ponad 215 mln USD. Karolina Północna, Kalifornia, Floryda i Teksas są głównymi stanami produkującymi poinsecje.

Inne stany, które umieszczają twoje ulubione potrawy na talerzu to: Wisconsin – fasolka szparagowa (zielona); Michigan – squash; Kansas – bydło; Teksas – baranina; Floryda i Luizjana - trzcina cukrowa; Idaho - ziemniaki i chmiel.


 

 

 

 

oprac. e-mk; ppr.pl na podst. Źródła: Spis Rolny USDA-NASS , Roczne podsumowanie warzyw , Hodowane indyki i Sprawozdania z uprawy kwiatów .


POWIĄZANE

Odpuśćmy już z tym rodzicielstwem na pełen etat. Napisać, że rodzicielstwo to ci...

Stanowisko Suwerennej Polski dotyczące przedłużenia do czerwca 2024 roku zakazu ...

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę