Advertisement

ANR na Targach Agro Pomerania

13 września 2016

 Kilka tysięcy osób odwiedziło stoisko Oddziału Terenowego ANR w Szczecinie w czasie Targów Rolnych Agro Pomerania w Barzkowicach, które odbyły się w dniach 9–11 września br.

Jest to największa tego typu impreza targowa na Pomorzu Zachodnim. Zgromadziła ponad 900 wystawców z całego kraju. W czasie targów odbyła się prezentacja maszyn i sprzętu rolniczego w czasie pracy oraz pokazy zwierząt hodowlanych. Targom towarzyszyły: krajowa wystawa bydła mięsnego, promocja produktów regionalnych, wyrobów rękodzieła oraz festiwal serów.

Tradycyjnie na targach swoje stoisko wystawiła Agencja Nieruchomości Rolnych OT w Szczecinie. Oblegane było głównie przez rolników, osoby zainteresowane kupnem lub sprzedażą nieruchomości oraz dzierżawą gruntów będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Pracownicy Agencji udzielali również fachowych porad, związanych głównie z nowymi zasadami obrotu ziemią, wręczali specjalne foldery i ulotki dotyczące nowej ustawy. Przekonywali rolników, że spełnia ona wszystkie ich postulaty i umożliwi im powiększanie gospodarstw rodzinnych.

Zwieńczeniem drugiego dnia imprezy było uroczyste spotkanie agrobiznesmenów i handlowców, podczas którego nagrodzono najlepszych wystawców. Dyrektor szczecińskiego oddziału ANR, Jan Białkowski, wręczył nagrodę Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian z Dąbia w kategorii „Najlepsza firma”. Agencja Nieruchomości Rolnych przyznała także specjalną statuetkę Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka Spółka z.o.o. ze Strzekęcina za najlepszy wyrób w postaci nowej odmiany ziemniaka skrobiowego „Amarant”.

Trzeci dzień targów w Barzkowicach rozpoczął się uroczystą mszą dziękczynną i pokazem wieńców dożynkowych. Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania odbyły się już po raz dwudziesty dziewiąty.

OT ANR w Szczecinie


POWIĄZANE

Do 20 czerwca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia do nowego składu Komisji do spra...

W miniony weekend do Szepietowa przybyły tłumy zwiedzających. Zielona Gala to pr...

Spośród ponad 150 winnic istniejących na Podkarpaciu blisko 60 proc. przyjmuje t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę