FestiwalZupSwiata_250817
CTR_80917

ANR na Targach Agro Pomerania

13 września 2016

 Kilka tysięcy osób odwiedziło stoisko Oddziału Terenowego ANR w Szczecinie w czasie Targów Rolnych Agro Pomerania w Barzkowicach, które odbyły się w dniach 9–11 września br.

Jest to największa tego typu impreza targowa na Pomorzu Zachodnim. Zgromadziła ponad 900 wystawców z całego kraju. W czasie targów odbyła się prezentacja maszyn i sprzętu rolniczego w czasie pracy oraz pokazy zwierząt hodowlanych. Targom towarzyszyły: krajowa wystawa bydła mięsnego, promocja produktów regionalnych, wyrobów rękodzieła oraz festiwal serów.

Tradycyjnie na targach swoje stoisko wystawiła Agencja Nieruchomości Rolnych OT w Szczecinie. Oblegane było głównie przez rolników, osoby zainteresowane kupnem lub sprzedażą nieruchomości oraz dzierżawą gruntów będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Pracownicy Agencji udzielali również fachowych porad, związanych głównie z nowymi zasadami obrotu ziemią, wręczali specjalne foldery i ulotki dotyczące nowej ustawy. Przekonywali rolników, że spełnia ona wszystkie ich postulaty i umożliwi im powiększanie gospodarstw rodzinnych.

Zwieńczeniem drugiego dnia imprezy było uroczyste spotkanie agrobiznesmenów i handlowców, podczas którego nagrodzono najlepszych wystawców. Dyrektor szczecińskiego oddziału ANR, Jan Białkowski, wręczył nagrodę Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian z Dąbia w kategorii „Najlepsza firma”. Agencja Nieruchomości Rolnych przyznała także specjalną statuetkę Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka Spółka z.o.o. ze Strzekęcina za najlepszy wyrób w postaci nowej odmiany ziemniaka skrobiowego „Amarant”.

Trzeci dzień targów w Barzkowicach rozpoczął się uroczystą mszą dziękczynną i pokazem wieńców dożynkowych. Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania odbyły się już po raz dwudziesty dziewiąty.

OT ANR w Szczecinie


POWIĄZANE

Komisja Europejska opublikowała we wtorek zbiór wytycznych dla państw członkowsk...

Sejmowa komisja rolnictwa negatywnie zaopiniowała wniosek grupy posłów o wyrażen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę