aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Aplikacja "Pola" otwiera się na nowe branże

30 sierpnia 2022
Aplikacja "Pola" otwiera się na nowe branże

Chcesz kupować polskie produkty?

Moda na kupowanie polskich produktów staje się coraz większa. Firmy chętnie informują konsumentów o pochodzeniu swoich produktów, a sieci handlowe za pomocą specjalnych kampanii zachęcają do zakupu biało-czerwonych artykułów. Jednak dotyczy to głównie branży spożywczej, a przecież polskich firm nie brakuje też w innych sektorach. Pokazuje to nowy raport aplikacji Pola. Zabierz ją na zakupy, wydawanej przez Klub Jagielloński.

Polacy chcą kupować polskie produkty, ale mają problem z ich rozpoznaniem. Aplikacja Pola powstała, aby pomóc w weryfikacji każdego producenta. Za jej pomocą dokonano już ponad 10 mln skanowań. Dzięki tej inicjatywie możemy znaleźć lokalne alternatywy dla międzynarodowych koncernów, nie tylko w branży spożywczej.

Prezentowany ranking zawiera zestawienia najczęściej skanowanych firm w kategoriach: materiały budowlane, artykuły higieniczne, akcesoria sportowe, odzież oraz artykuły dla zwierząt. Publikacja jest częścią zainicjowanej przez Pracowników oraz Grupę Kapitałową PGE kampanii społecznej „POLSKIE – KUPUJĘ TO!”, której celem jest zachęcanie Polaków do kupowania rodzimych produktów i usług. W ramach tego przedsięwzięcia PGE wspiera rozwój aplikacji Pola.

Promujemy patriotyzm konsumencki już od siedmiu lat i z radością obserwujemy wzrost zainteresowania pochodzeniem produktów, które kupują konsumenci. Naszym celem było wyjście poza branżę spożywczą i sektor FMCG i pokazanie, że w innych kategoriach produktów też nie mamy się czego wstydzić.

Aplikacja Pola śmiało wchodzi w zupełnie nowe branże. Na początku lipca zespół dodał do bazy ponad 9 tys. produktów budowlanych i zweryfikował największych producentów tego sektora. Chcemy, aby Pola służyła pomocą nie tylko w Biedronce i Lidlu, ale także w LeroyMerlin i Bricomarché. Ta zmiana to efekt naszej integracji z systemem GS1. Niebawem wprowadzimy do naszej bazy także klasyfikację kodów GPC, co znacznie ułatwi wyszukiwanie konkretnych produktów.

Raport dostępny jest za darmo na stronie Klubu Jagiellońskiego, wydawcy aplikacji Pola. Znajdują się w nim rankingi popularności z udziałem największych firm działających na polskim rynku w pięciu wybranych kategoriach. Łącznie do wszystkich firm ujętych w zestawieniu przypisano 30 665 produktów, które za pomocą aplikacji zeskanowano 256 509 razy.

Pubilkacji raportu towarzyszyła debata, którą można obejrzeć na Facebooku : https://www.facebook.com/app.pola/videos/633039101483139


Nowości w aplikacji Pola

W odpowiedzi na dużą ilość otrzymywanych próśb dotyczących wprowadzenia możliwości bojkotu rosyjskich firm, czy też firm, które nie opuściły jeszcze terenu Federacji Rosyjskiej, zespół aplikacji Pola podjął stosowne działania.

Po pierwsze każdy, kto zeskanuje produkt pochodzący z Rosji lub Białorusi, otrzyma ostrzeżenie „Ten produkt pochodzi z kraju, który dokonał inwazji na Ukrainę. Zastów się czy chcesz go kupić?”. Czytaj - lista rosyjskich firm.

Po drugie, od dziś w opisie największych spożywczych koncernów wyświetlamy również listę należących do nich marek. Pierwsze pięć zweryfikowanych w ten sposób koncernów to: Nestle, Procter & Gamble, Unilever, Maspex i Grupa Żywiec. Rozwiązanie można testować skanując produkty tych firm, lub wpisując ich nazwy w wyszukiwarce. Czytaj - lista firm, które nie opuściły Rosji.

To narzędzie może być przydatne, aby ułatwić rozróżnienie produktów firm, które w niezadowalający sposób zareagowały na wojnę w Ukrainie. Jeśli Twoim zdaniem powinniśmy uzupełnić dane na temat jakiejś firmy. Napisz do nas: pola@klubjagiellonski.pl

Jeśli uważasz, że nasze działania są wartościowe, może pomóc w rozwoju naszego projektu. Wspieraj aplikację Pola.

Czegoś zabrakło? Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas pola@klubjagiellonski.pl lub daj znać w mediach społecznościowych facebook, twitter.

źródło: klubjagiellonski


POWIĄZANE

JA Solar to wiodący światowy producent zajmujący się produkcją paneli fotowoltai...

16.05.br. odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Zdrowie i dobrostan zwierząt” C...

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę