dnikukurydzy_210818

Arabia Saudyjska/ Botoks powodem dyskwalifikacji wielbłądów z "konkursu piękności"

25 stycznia 2018
Arabia Saudyjska/ Botoks powodem dyskwalifikacji wielbłądów z "konkursu piękności"

Dwanaście wielbłądów zdyskwalifikowano z "konkursu piękności" w Arabii Saudyjskiej z powodu niedozwolonego wstrzykiwania botoksu w pyski zwierząt przez właścicieli. Zamierzano w ten sposób powiększyć łby wielbłądów i zdobyć wysokie nagrody finansowe.

Zgodnie z regulaminem konkursu opublikowanym w 2017 roku w zawodach nie mogą uczestniczyć zwierzęta, które są m.in. ogolone i ufarbowane. "Niedozwolone są zmiany naturalnej postaci wielbłąda" - napisano w regulaminie.

Botoks wstrzykiwano m.in. w wargi oraz szczęki wielbłądów w celu powiększenia ich pysków - powiedział dziennikowi "The National" Ali Al Mazrouei, przedstawiciel jednej z rodzin zajmujących się hodowlą tych pustynnych zwierząt.

"Wielbłąd jest symbolem Arabii Saudyjskiej" - oświadczył główny sędzia zawodów Fawzan al-Madi. "Kiedyś hodowaliśmy go z konieczności, teraz robimy to dla rozrywki" - zaznaczył.

Wielbłądzi "konkurs piękności" jest częścią trwającego przez miesiąc w pobliżu Rijadu festiwalu, który rozpoczął się 1 stycznia. W jego programie znajdują się m.in. wyścigi, pokaz wyszkolenia oraz konkurs na najlepsze zdjęcie. Łączne nagrody pieniężne wynoszą 57 mln USD.

W ubiegłym roku festiwal przeniesiono "z odległej pustyni na obrzeża saudyjskiej stolicy" - odnotowuje Reuters. Władze szacują, że w tym roku może odwiedzić go nawet ponad 500 tys. ludzi.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie zapewni ustaw...

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wkrótce wypłaci z Funduszu Solid...

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongres...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę