Arabia Saudyjska/ Botoks powodem dyskwalifikacji wielbłądów z "konkursu piękności"

25 stycznia 2018
Arabia Saudyjska/ Botoks powodem dyskwalifikacji wielbłądów z "konkursu piękności"

Dwanaście wielbłądów zdyskwalifikowano z "konkursu piękności" w Arabii Saudyjskiej z powodu niedozwolonego wstrzykiwania botoksu w pyski zwierząt przez właścicieli. Zamierzano w ten sposób powiększyć łby wielbłądów i zdobyć wysokie nagrody finansowe.

Zgodnie z regulaminem konkursu opublikowanym w 2017 roku w zawodach nie mogą uczestniczyć zwierzęta, które są m.in. ogolone i ufarbowane. "Niedozwolone są zmiany naturalnej postaci wielbłąda" - napisano w regulaminie.

Botoks wstrzykiwano m.in. w wargi oraz szczęki wielbłądów w celu powiększenia ich pysków - powiedział dziennikowi "The National" Ali Al Mazrouei, przedstawiciel jednej z rodzin zajmujących się hodowlą tych pustynnych zwierząt.

"Wielbłąd jest symbolem Arabii Saudyjskiej" - oświadczył główny sędzia zawodów Fawzan al-Madi. "Kiedyś hodowaliśmy go z konieczności, teraz robimy to dla rozrywki" - zaznaczył.

Wielbłądzi "konkurs piękności" jest częścią trwającego przez miesiąc w pobliżu Rijadu festiwalu, który rozpoczął się 1 stycznia. W jego programie znajdują się m.in. wyścigi, pokaz wyszkolenia oraz konkurs na najlepsze zdjęcie. Łączne nagrody pieniężne wynoszą 57 mln USD.

W ubiegłym roku festiwal przeniesiono "z odległej pustyni na obrzeża saudyjskiej stolicy" - odnotowuje Reuters. Władze szacują, że w tym roku może odwiedzić go nawet ponad 500 tys. ludzi.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z rozporządzenie...

Na ceny paliw na polskich stacjach wpływ ma splot czynników występujących na świ...

Grzyby pojawiły się już w beskidzkich lasach. Ich miłośnik i znawca Justyn Kołek...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę