dnikukurydzy_210818

Ardanowski: będzie uruchomiony program poprawy żyzności gleb

20 lipca 2018
Ardanowski: będzie uruchomiony program poprawy żyzności gleb

Uruchomimy program poprawy żyzności gleb; na początek przewiduję w tym programie 800 mln zł - mówił szef MRiRW Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że ten program sprawi, że gleba będzie odporniejsza na suszę i nadmierne opady.

Ardanowski stwierdził, że Polsce potrzebna jest większa niezależność od warunków klimatycznych i w związku z tym będzie uruchomiony program poprawy żyzności gleb, zwiększenia kompleksu sorpcyjnego i zatrzymywania wody w glebie.

Jak tłumaczył, będzie on finansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z funduszy unijnych. "Mam nadzieję, że również zaangażują się w ten program urzędy marszałkowskie, czy samorządy województw" - powiedział.

"To jest program na lata. Na początek przewiduję w tym programie 800 mln zł" - dodał. Wyjaśnił, że dzięki temu nie tylko poprawi się żyzność gleb, ale stanie się ona odporniejsza na suszę i nadmierne opady.

"To nie są rzeczy, których na świecie ktoś już nie opracował. To co proponuję, to są często rzeczy doświadczone i sprawdzone w innych krajach. Chodzi o to, żeby uczyć się od najlepszych i to co sprawdziło się w innych krajach, również w Polsce realizować" - podsumował.

 

Katarzyna Fiuk, Michał Boroń (PAP)


POWIĄZANE

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski rozmawiał w czwartek z ministrem rol...

W Katowicach działa od czwartku Ekoeksperymentarium, przypominająca mieszkanie w...

Podczas TT Warsaw Czarnogórcy będą zachęcać do poznawania tego pięknego kraju. Z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę