Targi_china_210519-750

Ardanowski: będzie uruchomiony program poprawy żyzności gleb

20 lipca 2018
Ardanowski: będzie uruchomiony program poprawy żyzności gleb

Uruchomimy program poprawy żyzności gleb; na początek przewiduję w tym programie 800 mln zł - mówił szef MRiRW Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że ten program sprawi, że gleba będzie odporniejsza na suszę i nadmierne opady.

Ardanowski stwierdził, że Polsce potrzebna jest większa niezależność od warunków klimatycznych i w związku z tym będzie uruchomiony program poprawy żyzności gleb, zwiększenia kompleksu sorpcyjnego i zatrzymywania wody w glebie.

Jak tłumaczył, będzie on finansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z funduszy unijnych. "Mam nadzieję, że również zaangażują się w ten program urzędy marszałkowskie, czy samorządy województw" - powiedział.

"To jest program na lata. Na początek przewiduję w tym programie 800 mln zł" - dodał. Wyjaśnił, że dzięki temu nie tylko poprawi się żyzność gleb, ale stanie się ona odporniejsza na suszę i nadmierne opady.

"To nie są rzeczy, których na świecie ktoś już nie opracował. To co proponuję, to są często rzeczy doświadczone i sprawdzone w innych krajach. Chodzi o to, żeby uczyć się od najlepszych i to co sprawdziło się w innych krajach, również w Polsce realizować" - podsumował.

 

Katarzyna Fiuk, Michał Boroń (PAP)


POWIĄZANE

Na wyższe wsparcie mogą liczyć grupy, które decyzję o przyznaniu środków z tytuł...

Minister Jan Krzysztof Ardanowski oraz podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotk...

Pronar, firma mająca swoją siedzibę w Narwi (północno-wschodnia Polska), w ciągu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę