Ardanowski: rozmawiałem z ambasadorem Japonii w sprawie eksportu polskiej wieprzowiny

10 sierpnia 2018
Ardanowski: rozmawiałem z ambasadorem Japonii w sprawie eksportu polskiej wieprzowiny

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że spotkał się w czwartek z ambasadorem Japonii, aby zachęcić ten kraj do importu wieprzowiny z tych rejonów Polski, gdzie nie występuje choroba ASF. Ambasador obiecał przekazać ten postulat ministrowi rolnictwa Japonii.

"Dzisiaj rozmawiałem z ambasadorem Japonii w Polsce, bo Japonia podobnie jak Chiny wstrzymała import wieprzowiny z Polski, przekonywałem pana ambasadora (...), że oczekuję od Japonii, by uznawała, tak jak kraje Europy Zachodniej, regionalizację" - powiedział Ardanowski, który był gościem "Wiadomości" TVP.

"Proszę bardzo, nie chcecie z tych stref, gdzie występują przypadki choroby, rozumiemy, chociaż nie ma podstawy do obaw, ale z pozostałej części Polski proszę kupować; (ambasador) zobowiązał się, że jutro do ministerstwa rolnictwa w Tokio to przekaże" - dodał.

Minister rolnictwa powtarzał, że aby zwalczyć chorobę ASF, "trzeba prowadzić odstrzał dzików cały czas". "Myśliwi powinni zrozumieć, że to nie jest ich widzimisię, to nie jest ich dobra wola czy łaska, tylko jest to obowiązek wobec państwa i realizacja polskiej racji stanu" - podkreślił. (PAP)

 


POWIĄZANE

- Priorytetowo traktujemy produkcję żywności wysokiej jakości i w tym kontekście...

Samorząd rolniczy otrzymuje informacje o wyczerpaniu limitów na dopłaty do oproc...

Służby weterynaryjne Arabii Saudyjskiej i Białorusi wprowadziły czasowe ogranicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę