aaa_TSW_2023
CTR_2023

ARiMR ma aż 88,8 proc pozytywnych opinii na temat jakości obsługi

18 października 2023
ARiMR ma aż 88,8 proc pozytywnych opinii na temat jakości obsługi

Opinie pozytywne na temat jakości obsługi wyraziło 88,8 proc. osób załatwiających w ciągu ostatnich 12 miesięcy sprawy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – wynika z raportu „Polska Wieś i Rolnictwo 2023”. Jest to ocena o 16,4 proc. wyższa niż w ubiegłym roku.

Działalność ARiMR oceniona została pozytywnie przez beneficjentów. Docenili oni przede wszystkim dostępność placówek, łatwość kontaktu telefonicznego z pracownikami i ich kompetencje, a także możliwość złożenia wniosku przez internet. Spośród stron internetowych instytucji, które podlegają Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to witryna ARiMR jest wskazywana jako główne źródło informacji o dostępnych programach wsparcia dla rolników (55,7 proc.). Wysoko oceniona została także jakość działań informacyjnych prowadzonych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za pośrednictwem różnych narzędzi (telewizja, radio, prasa, broszury, ulotki, portal internetowy ARiMR, infolinia i punkty informacyjne ARiMR) – 59,2 proc. ocen bardzo dobrych i dobrych wystawionych przez rolników i 78,9 proc. ocen bardzo dobrych i dobrych wystawionych przez załatwiających sprawy w jednostkach ARiMR w ostatnich 12 miesiącach.

„Polska Wieś i Rolnictwo” to cykliczne badanie ankietowe prowadzone od 2004 r. Coroczne raporty zawierają m.in. ocenę działających na rzecz sektora rolnictwa instytucji (w tym ARiMR) oraz opinie rolników dotyczące sytuacji gospodarstw rolnych, podnoszenia wiedzy i umiejętności rolniczych czy korzystania z internetu. Ponadto respondenci wypowiadają się na temat skierowanych do nich unijnych programów pomocowych, zakresu wsparcia ze środków publicznych, a w minionym roku udzielili także odpowiedzi na pytania o wpływ wojny na bezpieczeństwo żywnościowe naszego kraju. Najnowsza analiza została zrealizowana przez instytut badawczy Market Research World na próbie 2500 mieszkańców obszarów wiejskich na zlecenie: MRiRW, ARiMR, KOWR i KRUS.

Raporty - otwórz

oprac, e-mk,ppr.pl na podst źródło- ARiMR


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę