Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

ARiMR rozwiązuje umowę z DXC TECHNOLOGY POLSKA

30 sierpnia 2023
ARiMR rozwiązuje umowę z DXC TECHNOLOGY POLSKA

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dniu 25 sierpnia 2023 r. rozwiązała umowę z dnia 29 listopada 2022 r., nr 83/DI/2022/2610 zawartą z DXC Technology Polska sp. z o. o., w przedmiocie utrzymania i rozwoju Systemu Informatycznego Agencji.

System Informatyczny Agencji (SIA) jest krytycznym rozwiązaniem informatycznym, umożliwiającym realizację zadań ARiMR jako agencji płatniczej. 

Podstawą rozwiązania umowy było wystąpienie ważnych przyczyn leżących po stronie wykonawcy, powodujących realne i istotne ryzyko braku możliwości wypłat na rzecz beneficjentów środków finansowych (dopłat bezpośrednich i obszarowych finansowanych w większości z budżetu Unii Europejskiej) w ramach kampanii 2023, w łącznej kwocie ok. 21 mld zł.

Podstawy i zakres odpowiedzialności DXC Technology Polska sp. z o. o. w związku z okolicznościami stanowiącymi podstawy rozwiązania umowy, są przedmiotem analizy zewnętrznej kancelarii prawnej.

Wraz z podjęciem decyzji o rozwiązaniu umowy z DXC Technology, ARiMR powierzyła świadczenie usług utrzymania i rozwoju SIA wykonawcy Asseco Poland S.A., który realizował te usługi przed zawarciem umowy z DXC Technology Polska sp. z o. o.

Umowa z Asseco Poland S.A. została zawarta na czas niezbędny do przeprowadzenia postępowania na wybór nowego wykonawcy w trybie konkurencyjnym, nie dłuższy niż 18 miesięcy. Wartość umowy wyniosła 89.642.547,43 zł netto.

oprac, e-mk, ppr.pl źródło: ARiMR


POWIĄZANE

Ponad 90 proc. firm spodziewa się, że ten czynnik będzie odgrywać coraz większą ...

Ogrom wrażeń, niemal 200 wystawców z ponad 30 krajów, dziesiątki godzin rozmów b...

W jakim stopniu większa dostępność kredytów przekłada się na popyt na mieszkania...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę