informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

ARiMR wypłaciła blisko 360 mln zł pomocy suszowej

19 października 2018
ARiMR wypłaciła blisko 360 mln zł pomocy suszowej

Ponad 356 mln zł trafiło do środy na konta rolników w ramach wypłaty rekompensat za straty spowodowane tegoroczną suszą – poinformował PAP rzecznik prasowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Paweł Mucha.

Do Agencji wpłynęło już ponad 212 tys. wniosków na blisko 1,3 mld zł. Agencja przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy suszowej do końca października.

Do 17 października do biur powiatowych ARiMR wpłynęło ponad 212 tys. wniosków na 1,29 mld zł. Na konta rolników przelano już ponad 356 mln zł. Do 17 października biura powiatowe wydały ponad 64 tys. decyzji przyznających pomoc w wysokości 420 mln zł.

"Tylko w środę Agencja wykonała blisko 6 tys. operacji, przelewając na konta rolników ponad 41,5 mln zł" – zaznaczył rzecznik.

ARiMR wypłaca także rekompensaty za szkody spowodowane suszą w hodowli ryb w stawach słodkowodnych. Do środy do biur powiatowych ARiMR wpłynęło ponad 600 wniosków o taką pomoc, na ponad 13 mln zł. Dotychczas rybakom poszkodowanym przez tegoroczną suszę Agencja wypłaciła ponad 2 mln zł.

Stawka wypłat rekompensat w przypadku strat powyżej 70 proc. wynosi 1000 zł/ha, w dla poszkodowanych, których straty zostały oszacowana na 30-70 proc. - 500 zł, ale pod warunkiem ubezpieczenia przynajmniej połowy upraw. Jeżeli rolnik takiej polisy nie ma, jego wypłata jest pomniejszana o 50 proc.

Rząd na pomoc dla rolników poszkodowanych przez suszę przeznaczył 1,5 mld zł.

 

Anna Wysoczańska (PAP)


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Głosowanie w Komisji AGRI PE nad sprawozdaniem p. Ulriki Müller dotyczącym rozpo...

W odpowiedzi na pismo z 7 marca 2019 r. Zarządu KRIR realizujące wniosek zgłoszo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę