Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Atak hackerski na dobre imię polskiej żywności

18 kwietnia 2023
Atak hackerski na dobre imię polskiej żywności

Jak poinformowała Krajowa Rada Drobiarstwa-Izba Gspodarcza, w nocy z 16 na 17 kwietnia br. strona internetowa stopdezinformacjizywnosciowej.pl została zaatakowana przez nieznanych sprawców.

Portal ten, poświęcony inicjatywie #StopDezinformacjiŻywnościowej zorganizowanej przez Krajową Radę Drobiarstwa - Izbę Gospodarczą, zawiera zapis konferencji oraz informacje dotyczące tematyki mechanizmów dezinformacji na temat polskich produktów rolno-spożywczych.

Złośliwe działania hakerów miały na celu przejęcie kontroli nad stroną bądź utrudnienie dostępu czy też usunięcie kluczowych informacji.

Eksperci ds. bezpieczeństwa internetowego zidentyfikowali łącznie 70 prób przejęcia kontroli nad witryną, które miały miejsce z różnych lokalizacji na całym świecie. Mimo skoordynowanego i zaawansowanego charakteru ataku, zabezpieczenia strony nie zostały złamane, a ich usiłowania zakończyły się niepowodzeniem.

Warto zadać pytanie - komu przeszkadza ujawnianie mechanizmów dezinformacji żywnościowej?

W dobie rosnącej presji na ograniczanie bądź likwidowanie produkcji mięsa w Polsce i całej Unii Europejskiej, pokazywanie schematów działań mających na celu wytworzenie u konsumentów fałszywego obrazu polskiej branży rolno-spożywczej może być znaczną przeszkodą dla organizacji o charakterze skrajnym.

Inicjatywa #StopDezinformacjiŻywnościowej, organizowana przez Krajową Radę Drobiarstwa-Izbę Gospodarczą wraz z innymi organizacjami branżowymi, ma na celu zwalczanie wzrastających dezinformacji dotyczących jakości żywności produkowanej w Polsce.

W przestrzeni prasy, telewizji, internetu oraz mediów społecznościowych coraz częściej pojawiają się niejasności, mity, półprawdy, a nawet kłamstwa dotyczące polskiej żywności.

Szerząca się dezinformacja i ataki skierowane na sektor rolno-spożywczy mają ogromny wpływ nie tylko na wizerunek branży w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej.


Krajowa Rada Drobiarstwa


Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza

***

KRAJOWA RADA DROBIARSTWA – IZBA GOSPODARCZA, WIODĄCA ORGANIZACJA SEKTORA DROBIARSKIEGO W POLSCE

Działa nieprzerwanie od ponad 30 lat i zrzesza ponad 110 członków reprezentujących hodowlę, reprodukcję i wylęgi, produkcję towarową drobiu i jaj, a także produkcję i sprzedaż mięsa drobiowego oraz jego przetworów i jaj konsumpcyjnych, produkcję pasz dla drobiu, produkcję towarzyszącą. Podmioty zrzeszone w KRD-IG posiadają łącznie blisko 70% udziału w rynku krajowym oraz około 90% udziału w eksporcie. KRG-IG prowadzi szeroką działalność dydaktyczną i naukową związaną z sektorem drobiarskim.
Celem działalności KRD-IG jest m.in. stały rozwój i unowocześnianie polskiego drobiarstwa, ochrona interesów hodowców i producentów drobiu oraz przetwórców mięsa drobiowego, ich integracja, reprezentowanie krajowego drobiarstwa wobec władz państwowych i organizacji pozarządowych.
Ponadto na podstawie upoważnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi KRD-IG podejmuje zadania z zakresukonstrukcji i realizacji programów hodowlanych, wykonywania oceny wartości użytkowej i hodowlanej drobiu,prowadzenia ksiąg hodowlanych i rejestrów mieszańców drobiu.

oprac. e-mk ppr.pl źródło: KRD-IG


POWIĄZANE

Ponad 90 proc. firm spodziewa się, że ten czynnik będzie odgrywać coraz większą ...

Ogrom wrażeń, niemal 200 wystawców z ponad 30 krajów, dziesiątki godzin rozmów b...

W jakim stopniu większa dostępność kredytów przekłada się na popyt na mieszkania...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę