Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Austriacki przemysł mleczarski odniósł sukces w eksporcie

12 stycznia 2021
Austriacki przemysł mleczarski odniósł sukces w eksporcie

Eksport austriackich produktów mleczarskich w miesiącach od stycznia do września 2020 r. wzrósł o 4,7%, a import spadł o 0,2%. – To ważny sukces krajowego przemysłu mleczarskiego, ponieważ potwierdza strategię promowania jakości na rynkach międzynarodowych, a także w czasach kryzysu – skomentował Helmut Petschar, Prezes Stowarzyszenia Austriackich Przetwórców Mleka (VÖM).

Eksport produktów mleczarskich wygenerował 985 mln euro w pierwszych trzech kwartałach 2020 r., import wyniósł 613 mln euro. Prowadziło to do dalszej poprawy salda handlu zagranicznego krajowego przemysłu mleczarskiego o 372 mln € (+14%).

Najważniejszym produktem handlu zagranicznego Austrii są sery, z tego kraju wyeksportowano 118 tys. ton za 498 mln euro, a sprowadzono 96 tys. ton za 373 mln euro. W przypadku masła wyeksportowano 2800 ton, a zaimportowano 12800 ton, produkty fermentowane, jogurty i inne wyroby przyniosły 116 mln euro w eksporcie i 39 mln euro w imporcie, płynne produkty mleczne o 236 mln euro po stronie eksportu i 61 mln euro po stronie importu. Wyeksportowano proszki mleczne o wartości 44 mln euro, podczas gdy sprowadzono proszki za 51 mln euro. Najważniejszymi krajami eksportowymi były Niemcy i Włochy, a następnie Chiny i Holandia, importowane były produkty głownie z Niemiec, Włoch, Holandii oraz Francji.

Około 45% krajowych produktów mleczarskich jest eksportowanych, ale jednocześnie około 30% pochodzi z importu. Liczby te pokazują wysoki poziom międzynarodowej współzależności lokalnego przemysłu mleczarskiego, a także, że otwarte rynki w UE i międzynarodowe umowy handlowe, pomimo wielu trudności, również oferują możliwości, z których mógł skorzystać lokalny przemysł mleczarski.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Od 29 marca do 12 maja ARiMR będzie przyjmować wnioski o pomoc w ramach działani...

W odpowiedzi na pismo KRIR w sprawie wprowadzenia zmian do przepisów rozporządze...

Kończy się zima. To ostatni moment, by przyjrzeć się oziminom i podjąć ostateczn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę