aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Autogaz wrócił do cen sprzed wojny

13 czerwca 2024
Autogaz wrócił do cen sprzed wojny
Koszty tankowania spadają kolejny tydzień z rzędu, a szczególne powody do zadowolenia mają kierowcy samochodów z instalacją LPG. Zauważalna przecena na hurtowym rynku gazu płynnego spowodowała kolejne obniżki cen autogazu na stacjach, które sprawiły że to paliwo jest tak tanie, jak było w przeddzień napaści Rosji na Ukrainę.

Z najnowszego raportu cenowego e-petrol.pl wynika, że autogaz potaniał o 3 grosze i w połowie czerwca za jego litr płaci się przeciętnie 2,69 zł. Pomimo tego, że w ostatnich dniach paliwa drożały w rafineriach, pozostające na wysokim poziomie marże detaliczne oraz nie do końca przeniesione na rynek detaliczny hurtowe obniżki z przełomu maja i czerwca, dały przestrzeń do dalszej przeceny na stacjach. W efekcie "95" jest tańsza o 6 groszy, a olej napędowy o 4 grosze. Średnie ogólnopolskie ceny tych paliw wynoszą obecnie 6,43 zł/l i 6,45 zł/l.
 
benzyna, diesel, ceny paliw,  rafinerie, stacje benzynowe
 
Zdecydowanie najtaniej jest dziś na Warmii i Mazurach, gdzie najmniej kosztują Pb95, diesel i LPG. Ich aktualne ceny w tym regionie to: 6,31 zł/l, 6,32 zł/l i 2,55 zł/l.
 
Benzyna 95-oktanowa z ceną 6,50 zł/l jest najdroższa na Podlasiu, olej napędowy oferowany średnio po 6,54 zł/l na Dolnym Śląsku, a autogaz w województwie lubuskim, gdzie jego litr kosztuje przeciętnie 2,79 zł/l. 

oprac e-mk ppr.pl na podst źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę