aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Autogaz wrócił do cen sprzed wojny

13 czerwca 2024
Autogaz wrócił do cen sprzed wojny
Koszty tankowania spadają kolejny tydzień z rzędu, a szczególne powody do zadowolenia mają kierowcy samochodów z instalacją LPG. Zauważalna przecena na hurtowym rynku gazu płynnego spowodowała kolejne obniżki cen autogazu na stacjach, które sprawiły że to paliwo jest tak tanie, jak było w przeddzień napaści Rosji na Ukrainę.

Z najnowszego raportu cenowego e-petrol.pl wynika, że autogaz potaniał o 3 grosze i w połowie czerwca za jego litr płaci się przeciętnie 2,69 zł. Pomimo tego, że w ostatnich dniach paliwa drożały w rafineriach, pozostające na wysokim poziomie marże detaliczne oraz nie do końca przeniesione na rynek detaliczny hurtowe obniżki z przełomu maja i czerwca, dały przestrzeń do dalszej przeceny na stacjach. W efekcie "95" jest tańsza o 6 groszy, a olej napędowy o 4 grosze. Średnie ogólnopolskie ceny tych paliw wynoszą obecnie 6,43 zł/l i 6,45 zł/l.
 
benzyna, diesel, ceny paliw,  rafinerie, stacje benzynowe
 
Zdecydowanie najtaniej jest dziś na Warmii i Mazurach, gdzie najmniej kosztują Pb95, diesel i LPG. Ich aktualne ceny w tym regionie to: 6,31 zł/l, 6,32 zł/l i 2,55 zł/l.
 
Benzyna 95-oktanowa z ceną 6,50 zł/l jest najdroższa na Podlasiu, olej napędowy oferowany średnio po 6,54 zł/l na Dolnym Śląsku, a autogaz w województwie lubuskim, gdzie jego litr kosztuje przeciętnie 2,79 zł/l. 

oprac e-mk ppr.pl na podst źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę