Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Aż 89 proc. Polaków chce korzystać z zaawansowanych technologii

17 maja 2023
Aż 89 proc. Polaków chce korzystać z zaawansowanych technologii

Skuteczne pranie w zimnej wodzie, inteligentne technologie umożliwiające oszczędzanie energii podczas każdego prania oraz wysoka klasa energetyczna – oto 3 najważniejsze czynniki, które Polacy biorą pod uwagę wybierając pralkę. Badanie[1] przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Samsung pokazuje jak zmienia się nasze podejście do obowiązków domowych i jak nowoczesne technologie mogą nam w nich pomóc.

Nowoczesne technologie to ulga dla domowego budżetu

Aż 43% Polaków robi pranie 2-3 w tygodniu, a 15% wykonuje tę czynność codziennie. Przy tak dużej częstotliwości, korzystanie z urządzenia, które wykorzystuje nowoczesne technologie oszczędzające energię, wodę i czas przy każdym cyklu - jest niezwykle ważne i może znacząco wpłynąć na stan naszego portfela. 

Pralki Samsung wyposażone są w szereg innowacyjnych technologii, które nie tylko odczarowują nielubianą czynność jakim jest robienie prania, ale przede wszystkim sprawiają, że pierzemy w sposób bardziej smart. Z korzyścią dla środowiska oraz rachunków za energię. Mowa tutaj m.in. o technologii AI EcoBubble™, która umożliwia skuteczne pranie już w 15°C. Technologia ta pozwala ograniczyć zużycie energii do 70% przy zachowaniu maksymalnej skuteczności[2]. AI EcoBubble™ odpowiednio dobierając proporcje wody, detergentu i powietrza tworzy niewielkie bąbelki, które pozwalają uprać ubrania w niższej temperaturze, nie rezygnując ze skuteczności czyszczenia. 

AI EcoBubble™ to również najbardziej cenna w kontekście oszczędzania energii technologia Samsung w oczach Polaków. Aż 90% respondentów wskazało właśnie ją jako najbardziej atrakcyjną.

Inną równie praktyczną technologią jest QuickDrive™, która pozwala na skuteczne pranie w nawet o 50% krótszym czasie, oszczędzając przy tym aż do 20% energii elektrycznej (porównując do prania bez tej technologii). 

 

SAMSUNG_pralka

 

W dbaniu o nasze zasoby pomoże nam również rozwiązanie: AddWash, które służy do dodawania ubrań w trakcie prania. Dzięki temu ograniczamy konieczność włączania dodatkowego cyklu, jeśli zdarzy nam się zapomnieć o kilku rzeczach. Drzwi AddWash™ pozwalają również dodać wyprane ręcznie, delikatne ubrania i tkaniny, które chcemy tylko wypłukać lub odwirować.

Co drugi Polak chce pralki, którą może zarządzać z poziomu smartfona

W codziennym pędzie i nagromadzeniu codziennych obowiązków szukamy rozwiązań, które sprawią, że nasze życie będzie wygodniejsze, a nasze zaangażowanie w rutynowe czynności mniejsze. Dlatego też, jak pokazuje badanie Samsung, aż 50% Polaków chce pralki, którą będzie można zarządzać z dowolnego miejsca. To również jedna z najczęściej wskazywanych cech, którą powinna mieć pralka według respondentów.

Takie możliwości daje nam aplikacja SmartThings[3]. To właśnie dzięki niej, możemy nie tylko włączyć i wyłączyć pralkę siedząc na kanapie i oglądając ulubiony serial, ale także na bieżąco monitorować zużycie energii w całym domu, ustawiać harmonogram pracy urządzeń czy otrzymać powiadomienie o zakończonym cyklu prania na nasz smartfon. A to wszystko wygodnie, bezpiecznie i z naszym minimalnym zaangażowaniem.

Prawie 70% Polaków obawia się zbyt dużego zużycia energii podczas robienia prania

A to tylko jedna z obaw, którą pokazało badanie. Aż 67% badanych obawia się zbyt dużego zużycia wody, a 58% konieczności dodania do prania dużej ilości detergentu, aby pranie było naprawdę czyste.

Co gdybyśmy tak nie musieli się martwić o żadną z tych rzeczy? I jednocześnie mieli pewność, że ubrania będą czyste, a my oszczędzimy nasze zasoby? Takie możliwości daje nam Pranie Optymalne AI w wybranych pralkach Samsung. To technologia, która za pomocą 5 precyzyjnych czujników[4] dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania. Program Pranie optymalne AI pozwala więc zoptymalizować zużycie zasobów z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia. 

 

SAMSUNG_pralka

 

Co więcej, uczenie się nawyków użytkownika (zapamiętanie ustawień, rekomendowanie programu prania) to cecha, którą chciałoby mieć w swoim urządzeniu piorącym aż 70% respondentów. Jednocześnie 85% badanych wskazało ją jako atrakcyjną w kontekście oszczędzania energii.

Badanie jasno pokazało, że energooszczędność i nowoczesne technologie to połączenie, na którym zależy Polakom i które chcieliby mieć w swoich domach. W Polsce Samsung jest liderem sprzedaży wśród producentów pralek. Co więcej aż 93% z tych urządzeń mają klasy efektywności energetycznej: A i B. Dzięki temu, możemy powiedzieć, że są to najczęściej kupowane energooszczędne pralki w kraju[5].

Badanie zrealizowane przez Ipsos na zlecenie Samsung Electronics w kwietniu 2023 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 osób w wieku 18-75 lat.

Źródło: 
[1] Badanie zrealizowane przez Ipsos na zlecenie Samsung Electronics w kwietniu 2023 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 osób w wieku 18-75 lat.

[2] Na podstawie testów wewnętrznych dla modelu WW11BB944AGB w normalnych warunkach użytkowania. Zużycie energii bez trybu AI Energy Mode = 0.539 kWh, natomiast po jego aktywacji = 0.145 kWh. Tryb AI Energy Mode może zostać aktywowany w aplikacji SmartThings, gdy temperatura prania wynosi 20-40°C. Wyniki mogą się różnić. Testowano dla 5 kg wsadu na programie Bawełna. Dotyczy wybranych urządzeń.

[3] Jeśli temetatura nie przekracza 50 stopni.

[4] Wymaga dostępu do sieci bezprzewodowej, konta Samsung Account i aplikacji Samsung SmartThings. Szczegółowe informacje o wymaganiach sprzętowych i dostępności aplikacji SmartThings na https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account.

[5] W oparciu o raporty międzynarodowej firmy badawczej dot. sprzedaży detalicznej; za okres marzec 2021 – luty 2023 r. dla pralek w klasie A i B.

Źródło informacji: Samsung


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę