aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Bahrajn chce inwestować w kompleks rolno-przemysłowy Kazachstanu

21 listopada 2023
Bahrajn chce inwestować w kompleks rolno-przemysłowy Kazachstanu

Jak podaje agencja informacyjna APK-Inform, firmy z Bahrajnu są zainteresowane realizacją projektów inwestycyjnych w Kazachstanie, w tym w kompleksie rolno-przemysłowym, a także są gotowe do zakupu produktów rolnych w Republice. Stało się to wiadome po wizycie zagranicznego przedstawiciela NC KAZAKH INVEST JSC Kurmangali Amankosov w Królestwie Bahrajnu, Manamie.

Według służby prasowej KAZAKH INVEST, odbyło się szereg spotkań z kierownictwem takich firm jak Bin Hindi Group, Abdulhakim Al Shammary Group of Companies, Bin Faqeeh Company, Fakhro Group i MCSIX Holdings.

Tym samym Przewodniczący Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Biznesmenów Bahrajnu, Ahmed Bin Hindi, mówił o projektach realizowanych przez lokalne przedsiębiorstwa w kraju i za granicą, wyrażając zainteresowanie członków stowarzyszenia realizacją projektów inwestycyjnych na terytorium Republiki Kazachstanu, a także zakupem produktów rolnych z Kazachstanu. Strona bahrajńska odnotowała również gotowość do prowadzenia misji gospodarczych w Bahrajnie i Kazachstanie w celu omówienia możliwości handlowych, gospodarczych i inwestycyjnych.

Prezes Abdulhakim Al Shammary Group of Companies Hakim Alshamari powiedział, że firma jest zainteresowana rozwojem projektów w dziedzinie produkcji mięsa drobiowego i pasz dla zwierząt.

Prezydent Kazachstanu polecił szefowi Ministerstwa Rolnictwa zapewnienie 2-krotnego wzrostu wielkości produkcji rolnej brutto

Kasym-Żomart Tokajew, Prezydent Kzachstanu przyjął ministra rolnictwa Aidarbeka Saparowa. Po spotkaniu głowa państwa wyznaczyła ministrowi konkretne zadania, aby w ciągu 5 lat doprowadzić branżę do nowego kamienia milowego rozwoju, w tym 2-krotnie zwiększyć wielkość produkcji rolnej brutto.

Według Akordy, według Kasyma-Żomarta Tokajewa, w tym celu konieczne jest przeprowadzenie reform strukturalnych i instytucjonalnych w branży, mających na celu poprawę systemu wsparcia państwa, zapewnienie rolnikom preferencyjnego finansowania i dopłat, dywersyfikację powierzchni zasiewów i rozwój nauk rolniczych.

Saparov poinformował prezydenta Kazachstanu o głównych wskaźnikach krajowego sektora rolnego za 10 miesięcy br., przedstawił plany dalszego doskonalenia branży, mówił o wynikach kampanii żniwnej, trudnych warunkach pracy kazachskich rolników w tym roku oraz działaniach pomocowych podjętych przez rząd.

Jak informował wcześniej APK-Inform, zgodnie z prognozą Ministerstwa Gospodarki Narodowej Republiki Kazachstanu, wzrost rolnictwa w ciągu najbliższych 5 lat spodziewany jest na poziomie 4,5%.


oprace-mk, ppr.pl na podst źródło: APKA-UNFORM


POWIĄZANE

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...

W zależności od branży, zawodu i konkretnej firmy, podczas aplikacji możesz się ...

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę