BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

BeCrop® wykazał 20% redukcję nawozów

18 sierpnia 2023
BeCrop® wykazał 20% redukcję nawozów

Biome Makers zdobywa nagrodę AgTech Breakthrough Award 2023 za „Rozwiązanie Roku AgTech Data Analytics”. Coroczny program nagród wyróżnia innowacje w technologiach rolniczych i spożywczych na całym świecie.

Sacramento (DAVIS), Kalifornia, 17 sierpnia 2023 r. Biome Makers, wiodąca firma agtech zajmująca się analizą stanu gleby i technologią mikrobiomu, ogłosiła dzisiaj, że zdobyła nagrodę „AgTech Data Analytics Solution of the Year” w 4. dorocznym konkursie AgTech Breakthrough Program nagród prowadzony przez AgTech Breakthrough, wiodącą organizację zajmującą się badaniem rynku, która wyróżnia najlepsze firmy, technologie i produkty na światowym rynku technologii rolniczych i spożywczych.

Dzięki największej na świecie taksonomicznej bazie danych obejmującej 14 milionów mikroorganizmów, technologia Biome Maker BeCrop® zapewnia informacje o stanie gleby i zalecenia. Łącząc zaawansowaną genomikę, naukę o sieci mikrobiologicznej i uczenie maszynowe, technologia jest w stanie analizować cały mikrobiom gleby i dostarczać informacji ekologicznych.

BeCrop® oferuje nieoceniony wgląd w określone funkcje wykonywane przez mikroorganizmy, umożliwiając rolnikom, doradcom ds. upraw, producentom środków rolniczych i sprzedawcom detalicznym podejmowanie decyzji opartych na danych dotyczących ponad 180 upraw w 45 krajach, zapewniając optymalny stan gleby.

Dzięki solidnemu portalowi BeCrop®, przyjazne dla użytkownika raporty rozkładają złożone właściwości sieci mikrobiomów na wizualne ilustracje funkcji gleby. Daje to hodowcom i konsultantom praktyczne informacje, które pozwalają obniżyć koszty, zmobilizować istniejące rezerwuary składników odżywczych, przewidzieć ryzyko chorób na czas i wybrać najskuteczniejsze środki na podstawie profilu mikrobiologicznego gleby.

Firma wykorzystuje zastrzeżony przepływ pracy sekwencjonowania DNA i inteligentne przetwarzanie danych do monitorowania najistotniejszych wskaźników biologicznych. BeCrop® łączy potrzeby gleby z nakładami i oświetla drogę do regeneracji gleby.

„BeCrop® dostarcza informacji, które mogą przyczynić się do poprawy plonów, dostarczania lepszych zaleceń, zwiększania sekwestracji dwutlenku węgla i praktyk ochrony wody. Nasz raport wpływu z 2022 r. wykazał 20% redukcję nawozów agrochemicznych i 15% wzrost sekwestracji węgla w rolnictwie dla rolników stosujących BeCrop®” – powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel Biome Makers, Adrian Ferrero. „Dziękujemy firmie AgTech Breakthrough za zrozumienie, że nasza technologia wyznacza standardy oceny stanu gleby. Dzięki BeCrop® rewolucjonizujemy rolnictwo i torujemy drogę do bardziej zrównoważonego i odpornego systemu żywnościowego”.

Misją corocznego programu AgTech Breakthrough Awards jest przeprowadzenie najbardziej wszechstronnej w branży analizy i oceny kategorii technologii rolniczych i spożywczych, w tym technologii rolniczych opartych na Internecie rzeczy (IoT) i sztucznej inteligencji (AI), zarządzaniu gospodarstwem, uprawie w pomieszczeniach , jakość żywności, analityka danych i wiele innych. Tegoroczny program przyciągnął ponad 1750 nominacji z ponad 15 różnych krajów z całego świata.

„BeCrop® jest niezawodnym źródłem informacji o stanie gleby i zaleceń, dzięki czemu jest naszym zwycięzcą „AgTech Data Analytics Solution of the Year”. W obliczu utraty jednej trzeciej gruntów ornych na całym świecie BeCrop® błyszczy” — powiedział Bryan Vaughn, dyrektor zarządzający AgTech Breakthrough. „BeCrop® odgrywa kluczową rolę w przekształcaniu rolnictwa w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, umożliwiając przemysłowi wykorzystanie kompleksowych danych dotyczących gleby i sztucznej inteligencji w celu zrozumienia kluczowej roli mikrobiomów glebowych w produkcji żywności”.
***
O twórcy biomów
Założona w Dolinie Krzemowej w Kalifornii w 2015 roku firma Biome Makers jest jednym z czołowych światowych liderów technologii AgTech, wyznaczając standardy w zakresie zdrowia gleby dzięki technologii BeCrop®. Oparte na wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej AgTech i oparte na danych i nauce, Biome Makers łączą biologię gleby z podejmowaniem decyzji w rolnictwie, aby zoptymalizować praktyki rolnicze i odwrócić degradację gleb uprawnych. Dzięki laboratoriom na całym świecie, klientom na 4 kontynentach i ponad milionowi akrów gruntów, na które wpływ ma wpływ, Biome Makers ożywia funkcjonalność gleby i zrównoważony rozwój rolnictwa na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://biomemakers.com/
O przełomie w AgTech
Program AgTech Breakthrough Awards, będący częścią wiodącej platformy analizy rynku i rozpoznawania globalnych innowacji technologicznych i przywództwa technologicznego, jest poświęcony uhonorowaniu doskonałości w technologiach rolniczych i spożywczych, usługach, firmach i produktach na całym świecie. Program AgTech Breakthrough Awards stanowi forum publicznego uznania dla osiągnięć firm AgTech i rozwiązań w kategoriach obejmujących zarządzanie gospodarstwem, rolnictwo wewnętrzne, IoT i robotykę, FoodTech, analitykę i nie tylko. Więcej informacji można znaleźć na stronie AgTechBreakthrough.com.

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Jakie sposoby produkcji owoców są najbardziej popularne w Polsce? Jakie są różni...

Zakończyły się rozmowy trójstronnych w sprawie IED i ten kompromis niepokoi euro...

W dalszym ciągu spada wolumen przewozów wagonów ze zbożem przez zachodnie przejś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę