aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

BeCrop® wykazał 20% redukcję nawozów

18 sierpnia 2023
BeCrop® wykazał 20% redukcję nawozów

Biome Makers zdobywa nagrodę AgTech Breakthrough Award 2023 za „Rozwiązanie Roku AgTech Data Analytics”. Coroczny program nagród wyróżnia innowacje w technologiach rolniczych i spożywczych na całym świecie.

Sacramento (DAVIS), Kalifornia, 17 sierpnia 2023 r. Biome Makers, wiodąca firma agtech zajmująca się analizą stanu gleby i technologią mikrobiomu, ogłosiła dzisiaj, że zdobyła nagrodę „AgTech Data Analytics Solution of the Year” w 4. dorocznym konkursie AgTech Breakthrough Program nagród prowadzony przez AgTech Breakthrough, wiodącą organizację zajmującą się badaniem rynku, która wyróżnia najlepsze firmy, technologie i produkty na światowym rynku technologii rolniczych i spożywczych.

Dzięki największej na świecie taksonomicznej bazie danych obejmującej 14 milionów mikroorganizmów, technologia Biome Maker BeCrop® zapewnia informacje o stanie gleby i zalecenia. Łącząc zaawansowaną genomikę, naukę o sieci mikrobiologicznej i uczenie maszynowe, technologia jest w stanie analizować cały mikrobiom gleby i dostarczać informacji ekologicznych.

BeCrop® oferuje nieoceniony wgląd w określone funkcje wykonywane przez mikroorganizmy, umożliwiając rolnikom, doradcom ds. upraw, producentom środków rolniczych i sprzedawcom detalicznym podejmowanie decyzji opartych na danych dotyczących ponad 180 upraw w 45 krajach, zapewniając optymalny stan gleby.

Dzięki solidnemu portalowi BeCrop®, przyjazne dla użytkownika raporty rozkładają złożone właściwości sieci mikrobiomów na wizualne ilustracje funkcji gleby. Daje to hodowcom i konsultantom praktyczne informacje, które pozwalają obniżyć koszty, zmobilizować istniejące rezerwuary składników odżywczych, przewidzieć ryzyko chorób na czas i wybrać najskuteczniejsze środki na podstawie profilu mikrobiologicznego gleby.

Firma wykorzystuje zastrzeżony przepływ pracy sekwencjonowania DNA i inteligentne przetwarzanie danych do monitorowania najistotniejszych wskaźników biologicznych. BeCrop® łączy potrzeby gleby z nakładami i oświetla drogę do regeneracji gleby.

„BeCrop® dostarcza informacji, które mogą przyczynić się do poprawy plonów, dostarczania lepszych zaleceń, zwiększania sekwestracji dwutlenku węgla i praktyk ochrony wody. Nasz raport wpływu z 2022 r. wykazał 20% redukcję nawozów agrochemicznych i 15% wzrost sekwestracji węgla w rolnictwie dla rolników stosujących BeCrop®” – powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel Biome Makers, Adrian Ferrero. „Dziękujemy firmie AgTech Breakthrough za zrozumienie, że nasza technologia wyznacza standardy oceny stanu gleby. Dzięki BeCrop® rewolucjonizujemy rolnictwo i torujemy drogę do bardziej zrównoważonego i odpornego systemu żywnościowego”.

Misją corocznego programu AgTech Breakthrough Awards jest przeprowadzenie najbardziej wszechstronnej w branży analizy i oceny kategorii technologii rolniczych i spożywczych, w tym technologii rolniczych opartych na Internecie rzeczy (IoT) i sztucznej inteligencji (AI), zarządzaniu gospodarstwem, uprawie w pomieszczeniach , jakość żywności, analityka danych i wiele innych. Tegoroczny program przyciągnął ponad 1750 nominacji z ponad 15 różnych krajów z całego świata.

„BeCrop® jest niezawodnym źródłem informacji o stanie gleby i zaleceń, dzięki czemu jest naszym zwycięzcą „AgTech Data Analytics Solution of the Year”. W obliczu utraty jednej trzeciej gruntów ornych na całym świecie BeCrop® błyszczy” — powiedział Bryan Vaughn, dyrektor zarządzający AgTech Breakthrough. „BeCrop® odgrywa kluczową rolę w przekształcaniu rolnictwa w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, umożliwiając przemysłowi wykorzystanie kompleksowych danych dotyczących gleby i sztucznej inteligencji w celu zrozumienia kluczowej roli mikrobiomów glebowych w produkcji żywności”.
***
O twórcy biomów
Założona w Dolinie Krzemowej w Kalifornii w 2015 roku firma Biome Makers jest jednym z czołowych światowych liderów technologii AgTech, wyznaczając standardy w zakresie zdrowia gleby dzięki technologii BeCrop®. Oparte na wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej AgTech i oparte na danych i nauce, Biome Makers łączą biologię gleby z podejmowaniem decyzji w rolnictwie, aby zoptymalizować praktyki rolnicze i odwrócić degradację gleb uprawnych. Dzięki laboratoriom na całym świecie, klientom na 4 kontynentach i ponad milionowi akrów gruntów, na które wpływ ma wpływ, Biome Makers ożywia funkcjonalność gleby i zrównoważony rozwój rolnictwa na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://biomemakers.com/
O przełomie w AgTech
Program AgTech Breakthrough Awards, będący częścią wiodącej platformy analizy rynku i rozpoznawania globalnych innowacji technologicznych i przywództwa technologicznego, jest poświęcony uhonorowaniu doskonałości w technologiach rolniczych i spożywczych, usługach, firmach i produktach na całym świecie. Program AgTech Breakthrough Awards stanowi forum publicznego uznania dla osiągnięć firm AgTech i rozwiązań w kategoriach obejmujących zarządzanie gospodarstwem, rolnictwo wewnętrzne, IoT i robotykę, FoodTech, analitykę i nie tylko. Więcej informacji można znaleźć na stronie AgTechBreakthrough.com.

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę