aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Betlejemskie Światło Pokoju w ministerstwie rolnictwa

22 grudnia 2020
Betlejemskie Światło Pokoju w ministerstwie rolnictwa
MRiRW

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło służby”. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z rąk harcerzy Światło przyjął minister Grzegorz Puda.

– Dziękuję za to Światło Służby. Każda służba, w tym ministra, jest wyzwaniem.  Mam nadzieję, że symbolika tego światła pomoże mi w jak najlepszym realizowaniu moich zadań – powiedział minister Grzegorz Puda.

Zgodnie z tegorocznym hasłem Betlejemskie Światło jest symbolem służby Polsce, Bogu i bliźniemu.

Na ręce harcerek, które przyniosły do ministerstwa Betlejemskie Światło, minister złożył podziękowania za podtrzymywanie tej pięknej tradycji przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Przedstawicielce Związku Harcerstwa Polskiego towarzyszyła skautka z Portugalii.

Corocznie Betlejemskie Światło Pokoju zapalane jest od palącego się wiecznie ognia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie, przekazywane przez skautów, obiega cały świat i dociera do krajów na wszystkich kontynentach. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Polscy harcerze przejmują Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Akcja ta została rozpoczęta w naszym kraju w 1991 roku i realizowana jest do dziś przez harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego. Niosą oni lampiony ze Światłem do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć. Do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

 

MRiRW


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę