aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Biedronka ogłasza sezon na polskie truskawki

19 maja 2022
Biedronka ogłasza sezon na polskie truskawki

W ostatnich dniach pogoda jest łaskawa dla nas wszystkich. Piękna aura zachęca do integracji z naturą. Sprzyja również zbiorom pierwszych polskich truskawek. Z tej okazji sieć Biedronka ogłasza start sezonu na rodzimą truskawkę i zaprasza klientów do odkrywania tego najbardziej ikonicznego owocu miękkiego. Już 18 maja w sklepach sieci Biedronka pojawią się polskie truskawki w atrakcyjnej cenie.

Chociaż szczyt sezonu na polską truskawkę tradycyjnie przypada na czerwiec, w tym roku liczba słonecznych dni była na tyle wystarczająca, by pierwsze zbiory mogły trafić już do sklepów. Już od środy 18.05 br. w sklepach sieci Biedronka pojawi się truskawka z upraw szklarniowych oraz tunelowych w cenie 14,27 zł za opakowanie 500g.
 
Rodzime truskawki trafiają do sklepów sieci Biedronka przede wszystkim z terenów tradycyjnie kojarzonych z uprawą tego owocu – tj. Mazowsza (okolice Grójca, czy Czerwińska), a także z innych upraw tunelowych i szklarniowych np. Wielkopolski. W tej chwili klienci będą mogli doceniać smaki przede wszystkim odmian: szklarniowej - Malling Centenary oraz Alba i Flair z tuneli.
 

Współpracę z Biedronką zaczęłam w 2015 roku. Wysokiej jakości owoce z mojego gospodarstwa sprzedaje wyłącznie do sieci Biedronka. Od siedmiu lat sukcesywnie powiększam obszar gospodarstwa, aktualnie truskawki uprawiam na obszarze około 5ha, w tym 2ha pod tunelem. W tym roku po raz pierwszy dostarczyłam także truskawkę z uprawy szklarniowej, którą planuję dalej rozwijać.

Aurelia Riedel, z gospodarstwa rolnego pod Lesznem.

Szklarniowa uprawa polskiej truskawki w gospodarstwie Aurelii Riedel

Szklarniowa uprawa polskiej truskawki w gospodarstwie Aurelii Riedel

W szczycie sezonu pojawią się również większe tekturowe opakowania 1 kg oraz drewniane łubianki 2 kg z upraw polowych. Podobnie jak w zeszłym roku, w tym okresie sezonu truskawkowego dostawy do sklepów sieci Biedronka będą również realizowane bezpośrednio z upraw polowych do poszczególnych sklepów. Rok temu projekt objął pierwsze 300 placówek handlowych.
 

Na początku sezonu na polską truskawkę realizujemy tzw. dostawy centralne, ale z kolejnymi tygodniami przychodzi czas na wysokiej jakości polską truskawkę polową. Wtedy też sukcesywnie dołączamy owoce w ramach programu dostaw bezpośrednich, gdzie świeże owoce trafiają rano po zbiorze do najbliższych sklepów sieci Biedronka. Dzięki temu dajemy klientom gwarancję, że wspierają lokalnych plantatorów, a w zamian otrzymują najświeższe produkty w wysokiej jakości odmianach deserowych.

Maciej Wójtowicz, kupiec regionalny owoców i warzyw w sieci Biedronka

Biedronka stale poszukuje małych rodzinnych gospodarstw rolnych, które chciałyby nawiązać współpracę z siecią. By zgłosić taką chęć wystarczy odwiedzić specjalny formularz zgłoszeniowy: https://www.biedronka.pl/front/form/farmers Przez cały sezon kupcy regionalni Biedronki odwiedzają kolejne gospodarstwa, by nawiązać z nimi współpracę.
 
Najwięksi amatorzy truskawek mogą być o nią spokojni, ponieważ w kolejnych miesiącach wakacyjnych do oferty dołączają odmiany później owocujące, a dzięki nim sezon na polską truskawkę trwa nawet do listopada.
 
 
 

Biuro prasowe sieci Biedronka


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę