Bioceltix S.A. debiutuje na Głównym Rynku GPW

2 września 2022
Bioceltix S.A. debiutuje na Głównym Rynku GPW

Czołowa polska firma biotechnologiczna idzie jak burza. Po zaledwie dziesięciu miesiącach od debiutu na rynku NewConnect wrocławska firma Bioceltix S.A. w poniedziałek 5 września przeniesie się na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Współwłaściciel wschodzącej gwiazdy polskiej biotechnologii jest pierwszym absolwentem Akademii GPW Growth, który dołączy do grona prezesów spółek giełdowych.

W ostatnich latach coraz więcej marek związanych z biotechnologią decyduje się na zaistnienie na najważniejszych światowych parkietach. Wynika to z rosnącego zainteresowania inwestorów dynamicznym rozwojem tej dziedziny nauki, przynoszącym nie tylko wymierne zyski finansowe, ale również przełomowe odkrycia medyczne. Fala debiutów kolejnych spółek biotechnologicznych nie omija także GPW – największej giełdy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Bioceltix S.A. jest pierwszą polską firmą o profilu weterynaryjnym, która podjęła się rozwoju i wprowadzenia do obrotu leków biologicznych na bazie komórek macierzystych. Jak wyjaśniał podczas debiutu na rynku NewConnect Łukasz Bzdzion, współwłaściciel spółki: „U zwierząt, podobnie jak u ludzi, obserwuje się wyraźny wzrost liczby pacjentów cierpiących z powodu chorób o podłożu zapalnym i autoimmunologicznym. Leki biologiczne oparte na komórkach macierzystych, nad którymi z sukcesami pracuje Bioceltix, mogą odegrać kluczową rolę w ich leczeniu”.

Aktualnie firma pracuje nad trzema produktami medycznymi, przeznaczonymi do leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów u psów w podaniu dostawowym, leczenia atopowego zapalenia skóry u psów w podaniu dożylnym oraz leczenia zapalenia stawów u koni w podaniu dostawowym. Ambicją spółki jest złożenie do 2024 roku do Europejskiej Agencji Leków wniosków o dopuszczenie ich do sprzedaży.

Spółka nie przeprowadzała oferty publicznej bezpośrednio przed dopuszczeniem akcji do obrotu na Głównym Rynku GPW. W 2020 i 2021 roku Emitent przed wejściem na rynek NewConnect przeprowadził dwie oferty publiczne akcji serii F i G pozyskując łącznie blisko 11 mln zł.

Łukasz Bzdzion swoją przygodę z warszawską giełdą rozpoczął już wcześniej, jako uczestnik drugiej edycji Akademii GPW Growth. Jest to jedna z inicjatyw strategicznych #GPW2022, czyli wieloletniego planu rozwoju i funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym celem programu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie przedsiębiorców i menadżerów do osiągania biznesowych sukcesów – w tym na giełdowym parkiecie.


POWIĄZANE

Od czasu wycofania dodatkowej płatności do upraw roślin, które zatrzymują azot, ...

Kiedy, jak i dlaczego zmieniamy mleko w diecie dziecka? Powodów może być mnóstwo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę