Adama_15.08-30.09.2021

Brak wsparcia do ubezpieczeń rolniczych to drastyczny wzrost cen żywności

14 czerwca 2021
Brak wsparcia do ubezpieczeń rolniczych to drastyczny wzrost cen żywności

Tak, jak nieprzewidywalna jest nasza pogoda, tak nieprzewidywalna jest i trudna do zrozumienia polityka rolna PiS. Przez brak realnego wsparcia i zabezpieczenia upraw, rząd doprowadzi do tego, że po kieszeni dostaną wszyscy Polacy. Już w najbliższym czasie  dojdzie do kolejnych lawinowych wzrostów cen żywności – alarmują ludowcy.

– Ostatnio sytuacja w pogodzie pokazała, że tak, jak nieprzewidywalna jest nasza pogoda, tak nieprzewidywalna jest i trudna do zrozumienia polityka rolna Prawa i Sprawiedliwości – stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie poseł Stefan Krajewski.

Poseł odniósł się w ten sposób do tego, że w tym roku rząd zamiast zwiększyć, zmniejszył kwotę na dopłaty do ubezpieczeń rolniczych I to aż o 100 mln zł.

– W porównaniu z 2019 rokiem, rokiem wyborczym – ta kwota była dużo wyższa, wynosiła 650 mln zł – zaznaczył z przekąsem Stefan Krajewski.

– To, co wydarzyło się w ostatnich dniach chociażby w woj. małopolskim, ale też słyszymy w prognozach, że może dotknąć to każdego z regionów w Polsce, zniszczenia w uprawach rolnych, w uprawach sadowniczych w związku z wystąpieniami gradu, nawałnic, burz, powodują, że rolnicy z coraz to większym niepokojem spoglądają w niebo, ale patrzą też na przyszłość, jak będzie wyglądać ich sytuacja” – podkreślił poseł  Stefan Krajewski.

– Brak wsparcia dla rolników w zakresie ubezpieczeń, brak pomocy im w zakresie zniszczonych upraw, brak wsparcia również dla poszkodowanych przez ptasią grypę bardzo mocno odbije się na wzrostach cen żywności – wskazał Miłosz Motyka.

– Już dzisiaj Polska jest krajem, w którym inflacja jest ogromna. Mamy drugą najwyższą inflację w Unii Europejskiej – dodał rzecznik prasowy PSL.

Nieudolność Ministerstwa Rolnictwa, brak realnego wsparcia i zabezpieczenia upraw, doprowadzi do drastycznego wzrostu cen żywności.

– Liczymy na refleksję ze strony ministra rolnictwa Grzegorza Pudy i całego resortu, bo znacznie lepiej jest zapobiegać takim sytuacjom, niż później leczyć, niż później mieliby po kieszeni dostać wszyscy podatnicy – podkreślił rzecznik prasowy PSL, Miłosz Motyka.

 

Biuro prasowe PSL


POWIĄZANE

Największy producent kurczaków na Ukrainie zainwestował 4,5 miliona euro w budow...

– Gdy jesień otula nas swoimi kolorami i aromatycznymi zapachami, często sięgamy...

Września(SM) notuje spadkowy skup surowca i zwiększa sprzedaż przerzutową. Jak p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę