Brazylia: Grupa Lactalis będzie największym graczem w kraju. Przejęcie Itambé.

19 lipca 2019
Brazylia: Grupa Lactalis będzie największym graczem w kraju. Przejęcie Itambé.

Spółka zależna Lactalis do Brasil ogłosiła zakończenie procesu przejmowania spółdzielni Itambé. To przejęcie sprawia, że Grupa Lactalis stanie się największym graczem w sektorze mleczarskim w Brazylii. Powstałe przedsiębiorstwo osiągnie obrót 1,5 mld euro (cała Grupa Lactalis to prawie 20 mld euro).

Itambé jest wiodącą firmą w stanie Minas Gerais, a jej obroty przekraczają 600 mln euro. Itambé posiada tu 5 fabryk, ponad 3500 pracowników i skupuje mleko od 4000 rolników. Po przyłączeniu Lactalis będzie dysponował 19 zakładami produkcyjnymi zatrudniającymi 8500 pracowników w 8 stanach tego ogromnego kraju.

Dzięki tej akwizycji Lactalis staje się również liderem w dziedzinie odbioru mleka (2,3 mld litrów rocznie, co stanowi 9,4% produkcji mleka w kraju).

Grupa Lactalis zatrudnia ponad 83 000 pracowników i 250 fabryk na całym świecie. Firma jest obecna w Brazylii od 2013 r., od chwili przejęcia firmy Balkis. W 2015 r. Grupa wzmocniła swoją pozycję poprzez dwa inne przejęcia.

Wiodącymi markami Lactalis będą tu: Batavo, President, Elegê, Cotochés, Poços de Caldas i Parmalat.

Założona 70 lat temu Itambé Alimentos posiada 5 zakładów produkcyjnych: cztery w Minas Gerais, w miastach: Pará de Minas, Sete Lagoas, Guanhães i Uberlândia oraz jeden poza Minas Gerais w Goiânia.

Według Kantar WorldPanel Brand Footprint 2018, Itambé jest czwartą najbardziej popularną marką towarów wśród brazylijskich konsumentów.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Singapur  skupia się na polityce zwiększania krajowego bezpieczeństwa żywności. ...

W ostatnich kwartałach mamy do czynienia ze stabilizacją sytuacji na unijnym ryn...

Jak wygląda proces produkcji cukru? Czym są wysłodki? Ile ton gotowego produktu ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę