aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Brazylia notuje dobre wyniki w eksporcie jaj

16 kwietnia 2024
Brazylia notuje dobre wyniki w eksporcie jaj

Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, w 2024 roku brazylijscy eksporterzy jaj kontynuują zwiększoną sprzedaż zagraniczną. Analizując tegoroczne wyniki w odniesieniu do danych z poprzednich lat można założyć, że mamy do czynienia z utrzymaniem się trendu wzrostowego.

W okresie styczeń – luty 2024 roku eksport jaj i produktów jajecznych z Brazylii wyniósł 3 535 tys. ton. w porównaniu do 2 086 tys. ton tego samego okresu roku 2023, co stanowi wzrost o 69,5 proc. – wskazują dane Brazylijskiego Stowarzyszenia Białka Zwierzęcego (ABPA). Przychody z tegorocznego eksportu wyniosły 6,433 mln USD (+24,5 proc. r/r). W samym tylko lutym tego roku sprzedaż zagraniczna była o 53,3 proc. wyższa niż w lutym ubiegłego roku i osiągnęła wolumen 1 604 tys. ton.

Regionem strategicznym w dostawach jaj z Brazylii pozostaje Bliski Wschód. Z początkiem 2024 roku Zjednoczone Emiraty Arabskie odzyskały miano lidera jako głównego importera brazylijskich towarów. W styczniu i lutym tego roku importerzy z ZEA zakupili o 102 proc. więcej jaj w porównaniu do roku 2023. Łącznie było to 1 562 tys. ton. Drugim największym odbiorcą było Chile.

 

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę