aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Brazylia notuje dobre wyniki w eksporcie jaj

16 kwietnia 2024
Brazylia notuje dobre wyniki w eksporcie jaj

Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, w 2024 roku brazylijscy eksporterzy jaj kontynuują zwiększoną sprzedaż zagraniczną. Analizując tegoroczne wyniki w odniesieniu do danych z poprzednich lat można założyć, że mamy do czynienia z utrzymaniem się trendu wzrostowego.

W okresie styczeń – luty 2024 roku eksport jaj i produktów jajecznych z Brazylii wyniósł 3 535 tys. ton. w porównaniu do 2 086 tys. ton tego samego okresu roku 2023, co stanowi wzrost o 69,5 proc. – wskazują dane Brazylijskiego Stowarzyszenia Białka Zwierzęcego (ABPA). Przychody z tegorocznego eksportu wyniosły 6,433 mln USD (+24,5 proc. r/r). W samym tylko lutym tego roku sprzedaż zagraniczna była o 53,3 proc. wyższa niż w lutym ubiegłego roku i osiągnęła wolumen 1 604 tys. ton.

Regionem strategicznym w dostawach jaj z Brazylii pozostaje Bliski Wschód. Z początkiem 2024 roku Zjednoczone Emiraty Arabskie odzyskały miano lidera jako głównego importera brazylijskich towarów. W styczniu i lutym tego roku importerzy z ZEA zakupili o 102 proc. więcej jaj w porównaniu do roku 2023. Łącznie było to 1 562 tys. ton. Drugim największym odbiorcą było Chile.

 

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

W obecnej chwili dla osób, które budują swój pierwszy dom lub które poddają term...

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki po...

Jako podało ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy, producenci rolni aktywnie an...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę