aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Bukmacher: jak to działa i jak wybrać najlepszego?

24 listopada 2023
Bukmacher: jak to działa i jak wybrać najlepszego?

 

W tym artykule przedstawiamy informacje wprowadzające na temat bukmacherów i ogólnie zakładów sportowych online. Inaczej mówiąc, prezentujemy garść wskazówek.

Jak wybrać najlepszy serwis bukmacherski?

Z każdym rokiem zakłady sportowe oraz e-sportowe stają się bardziej znane i popularne w naszym kraju. Teraz, wraz z niedawnymi nowymi interpretacjami ustawy hazardowej i związanej z tym ekspansji zagranicznych bukmacherów, ta tendencja wzrostowa jest jeszcze bardziej zauważalna. Nawet niektóre drużyny e-sportowe są już sponsorowane przez bukmacherów internetowych. Można więc przyjąć, że coraz więcej osób jest zainteresowanych zakładami sportowymi i e-sportowymi. Problem w tym, że osobom, które właśnie zaczynają, trudno jest zdefiniować, czym charakteryzuje się dobra tego typu usługa. Dostępnych opcji jest naprawdę wiele.

Jeśli tak się dzieje w Twoim przypadku, dziś wyciągamy do Ciebie pomocną dłoń, o czym możesz zresztą czytać tutaj. Przedstawimy Ci kilka aspektów, które należy rozważyć przy wyborze dobrego bukmachera, abyś mógł zacząć inwestować w swój ulubiony sport.

Jak zatem wybrać dobrego bukmachera?

Istnieje kilka istotnych kwestii, które możemy wykorzystać podczas filtrowania najlepszych serwisów bukmacherskich do zainwestowania naszych środków. Zaprezentujmy zatem najważniejsze z nich. Sam oceń, co jest dla Ciebie najistotniejsze i na tej podstawie wybierz swoich dostawców usług hazardowych.

Wiarygodność i legalność

Pierwszym i zapewne najważniejszym kryterium jest wiarygodność oraz legalność. Nie ma niczego gorszego niż staranie się, aby zarobić trochę grosza na swoich zakładach i, mimo całego tego wysiłku, napotkać potem na trudności z wypłaceniem pieniędzy. Wtedy zobaczyć, że bukmacher ma ogólnie pojęte niewłaściwe intencje.

Są to oczywiście sytuacje, które niezwykle rzadko występują u rzetelnych bukmacherów. Dlatego też zawsze dokładnie sprawdź, czy dana witryna posiada odpowiednią licencję zapewniającą ochronę danych, a także certyfikat uczciwości. Ponadto zalecamy wybór witryny regulowanej i nadzorowanej przez niezależny organ. Dzięki temu, jeśli pojawi się jakikolwiek problem, będziesz miał dobre podstawy do dochodzenia swoich praw.

Kursy 

Innym kryterium, jakim należy się kierować, są kursy udostępniane przez bukmacherów. Im wyższe wartości, tym lepiej, bo w końcu reprezentują one Twój potencjalny zysk w przypadku sukcesu i w dłuższej perspektywie zrobią różnicę.

Wyobraź sobie na przykład, że u bukmachera X  dla danego wydarzenia masz zakład po kursie 1,85, podczas gdy w witrynie Y identyczny zakład jest dostępny po kursie 1,95. Jeśli obstawisz w pierwszym serwisie, otrzymasz 85% zwrotu w przypadku sukcesu. W przypadku tego samego zakładu drugi bukmacher zapewni Ci wypłatę w wysokości 95% zakładu. Warto też pamiętać przy tym, że wygrane te dotyczą tej samej sumy pieniędzy postawionej w ramach zakładu.

Innymi słowy, współpracując z witrynami bukmacherskimi oferującymi lepsze kursy, zwiększasz swoje szanse na osiągnięcie zysków.

Projekt strony WWW i ogólna estetyka

Następnym kryterium, które warto zastosować w praktyce, jest wygląd i działanie strony WWW. Weź w takim przypadku pod uwagę prędkość wczytywania się danych, przejrzystość prezentowania informacji oraz nawigację po stronie i być może to, czy dostępna szata graficzna Ci się po prostu podoba i czy pozwala na wygodne korzystanie z oferowanych usług.

Jest to oczywiście kryterium względne i w pełni indywidualne. Może jednak stanowić dobry argument do dokonania wyboru pomiędzy bukmacherami o zbliżonych cechach. Tylko nie zapomnij o tym, że nie ma sensu skupiać się na tym, że strona wygląda świetnie, jeśli nie idą za tym dobre kursy, legalność i bezpieczeństwo.

Metody płatności 

Oczywiste opcje, jak przelewy bankowe muszą znajdować się w każdym wykazie opcji płatności, podobnie jak karty płatnicze i kredytowe. Bardzo możliwe, że będziesz chciał skorzystać z innych metod przelewania pieniędzy do i z serwisu. Znane serwisy bukmacherskie oferują w tym zakresie szeroką gamę opcji. Typowo oferowane metody płatności to między innymi:

  • przelew bankowy, 

  • karta kredytowa, 

  • usługi typu portfel elektroniczny (e-wallet),

  • usługi pośredniczące (Przelewy24, PayU, DotPay itp.)

  • kryptowaluty.

Ponadto pamiętaj o sprawdzeniu, czy dostępne metody wypłaty są takie same. Czasami witryny bukmacherskie ułatwiają wpłaty, ale nie pomagają zbytnio, oferując ograniczoną listę opcji przy wypłacie pieniędzy. I w takich przypadkach lepiej poszukać bukmacherów, którzy mają identyczny zestaw opcji dla wpłat i wypłat środków.

Wsparcie 

Dla każdej firmy zapewnienie dobrej obsługi klienta jest podstawą. A Ty, będąc klientem serwisu bukmacherskiego, musisz sprawdzić, czy wsparcie dla użytkowników istnieje i w jaki sposób jest realizowane – mamy tutaj na myśli nie tylko dostępne kanały kontaktowe, ale także obsługę wielu różnych języków.

Czasami znajdziesz czaty na żywo, podczas gdy inne witryny umożliwiają kontakt jedynie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu. Sprawdzenie oferowanych opcji pomocy technicznej jest dobrym sposobem na ocenę oferty i poziomu świadczenia usług danego bukmachera.

Bonusy 

Większość bukmacherów oferuje dla swych nowych użytkowników bonusy powitalne pod postacią premii pieniężnych, czasami nawet darmowe zakłady. Ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się tego, że podczas dokonywania pierwszej wpłaty otrzymasz specjalną premię od wpłaconej kwoty, w efekcie czego Twoje początkowe saldo do wykorzystania stanie się na przykład dwukrotnie większe. To bardzo ciekawa opcja i godna rozważenia.

Po zakończeniu korzystania z tych bonusów musisz zrealizować także wymagany obrót (nazwa nadana specjalnej kwocie zakładów do postawienia, niezbędna do późniejszego wypłacenia wszystkich wygranych). Nie jest to oczywiście kryterium, które powinni brać pod uwagę doświadczeni i profesjonalni gracze. Ale dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki, dodatkowa kwota pieniędzy na pierwsze posunięcia i zakłady jest zawsze przydatną opcją.


e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę