Adama_Spyrale_1-31.05.21

Bunt filipińskich hodowców drobiu

30 czerwca 2020
Bunt filipińskich hodowców drobiu

Władze Filipin zakomunikowały, że nie zaakceptują postulatów producentów drobiu i nie  wprowadzą  ograniczeń w imporcie drobiu. Lokalni hodowcy twierdzą, że w wyniku nadpodaży drobiu ceny są niskie i  zarzucają rządowi dążenie do ograniczania  lokalnej  produkcji na korzyść dostawców zagranicznych.  Dodatkowo branżę rozzłościły zalecenia niektórych instytucji, że krajowi producenci powinni dążyć do  samoregulacji  rynku i ograniczać lokalnie produkcję.

Burzliwe nastroje wśród filipińskich producentów kurczaków obserwowane są już od wielu miesięcy. W ubiegłym roku filipińskie stowarzyszenia drobiarskie donosiły, że mali i średni producenci drobiu mogą w dłuższej perspektywie przestać produkować drób z powodu silnej konkurencji ze strony importu.
Farmerzy ponoszą straty z powodu wciąż niskich cen, jakie uzyskują w obliczu nadpodaży mięsa wspieranej przez rosnący import. Nie są wstanie poradzić sobie z polityką rządu, która jest przychylna importerom.

Filipiny są, po Wielkiej Brytanii, drugim największym odbiorcą mięsa drobiu wyprodukowanego w Unii Europejskiej. W okresie od stycznia do kwietnia roku 2020 sprzedaliśmy filipińskim importerom 71,6 tys. ton mięsa (+19,5 proc. r/r).

Od kilku lat unijny wywóz drobiu na Filipiny dynamicznie wzrasta.Według prognoz amerykańskich analityków (USDA) filipiński import drobiu rozwija się w zadziwiającym tempie. W 2018 roku wyniósł 320 tys. ton, w 2019 roku wzrósł do 345 tys. ton, a prognozy na rok 2020 zakładają import na poziomie 390 tys. ton.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Wózki transportowe różnego rodzaju to sprzęt niezbędny w gospodarstwie rolnym. T...

Warszawa, 15 lipca 2021 r. Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, w pierwszy...

Zakończył się etap wojewódzki XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodar...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę