aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

CaixaBank i Biome Makers wspólnie promują bardziej zrównoważone rolnictwa

21 lipca 2023
CaixaBank i Biome Makers wspólnie promują bardziej zrównoważone rolnictwa

Biome Makers, wiodąca na świecie firma AgTech specjalizująca się w analizie biologicznej gleb, oraz AgroBank, linia biznesowa CaixaBank ukierunkowana na działalność rolno-spożywczą, podpisały umowę o współpracy obejmującą pilotaż komercyjny. Połączone wysiłki zwiększają dostęp rolników i klientów CaixaBank do technologii BeCrop® firmy Biome Makers, rewolucjonizując rolnictwo dzięki finansowanym przez bank innowacyjnym danym dotyczącym gleby i technologii sztucznej inteligencji.

Relacje między obiema firmami były kultywowane w programie International Agrotech Ventures Program organizowanym przez Europejską Radę ds. Innowacji i CaixaBank, gdzie firma Biome Makers została ogłoszona zwycięzcą za technologię BeCrop® jako rozwiązanie dla sektora rolnego i hodowlanego w Hiszpanii. Technologia BeCrop® to standard w dziedzinie zdrowia gleby, z największą na świecie taksonomiczną bazą danych mikroorganizmów, dostarczającą jasnych i przydatnych danych w celu przezwyciężenia powszechnych problemów w rolnictwie, takich jak między innymi obieg składników odżywczych, presja patogenów.

„Jesteśmy podekscytowani tą współpracą i możliwościami, jakie oferuje ona rolnikom” — mówi Adrian Ferrero, współzałożyciel i dyrektor generalny Biome Makers. „Rolnicy i klienci CaixaBank będą mieli teraz możliwość korzystania z technologii BeCrop® przy zerowym finansowaniu, dzięki czemu cała branża rolnicza skorzysta z pozyskiwania kluczowych danych biologicznych dotyczących gleby, które będą przydatne w procesie podejmowania decyzji”.

Obie firmy mają głębokie zrozumienie kluczowej roli, jaką zdrowie gleby odgrywa w rolnictwie. Uznają jego znaczenie w łagodzeniu skutków zmian klimatu, takich jak susze, przy jednoczesnym dążeniu do zrównoważonej produkcji żywności. Aby skonsolidować swoje zaangażowanie w realizację tych wspólnych celów, firmy zawarły umowę partnerską, na mocy której CaixaBank zaoferuje rolnikom i klientom finansowanie BeCrop® Test, analizy biologicznej gleby opartej na technologii BeCrop®, w ramach pilotażu komercyjnego. Ponadto Biome Makers będzie wspierać i doradzać klientom AgroBanku w korzystaniu z technologii i sposobach wykorzystania uzyskanych informacji w celu poprawy wydajności lub obniżenia kosztów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej umowy. Wierzymy, że poprawa i przywrócenie stanu gleby jest kluczowym czynnikiem poprawy zrównoważonego rozwoju rolnictwa, który jest tak ważny dla wyżywienia ludności w zrównoważony sposób i łagodzenia zmian klimatycznych” – mówi Jaime Campos, dyrektor AgroBank w CaixaBank.

Porozumienie to ma na celu promowanie odbudowy gleby w Hiszpanii, pomagając rolnikom w poprawie ich produktywności w zrównoważony sposób, aby mogli stawić czoła wyzwaniom, przed którymi stoi sektor rolnictwa od kilku miesięcy w związku z pogodą, inflacją i innymi czynnikami.

O twórcy biomów
Założona w Bay Area w Kalifornii w 2015 roku firma Biome Makers jest jednym z czołowych światowych liderów AgTech, wyznaczając standardy w zakresie zdrowia gleby dzięki technologii BeCrop®. Oparte na wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej AgTech i oparte na danych i nauce, Biome Makers łączą biologię gleby z podejmowaniem decyzji w rolnictwie, aby zoptymalizować praktyki rolnicze i odwrócić degradację gleb uprawnych. Dzięki laboratoriom na całym świecie, klientom na 4 kontynentach i ponad milionowi akrów gruntów, na które wpływ ma wpływ, Biome Makers ożywia funkcjonalność gleby i zrównoważony rozwój rolnictwa na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://biomemakers.com

AgroBank, zaangażowanie finansowe i społeczne w sektorze agrobiznesu w Hiszpanii
AgroBank, wiodąca instytucja finansowa w sektorze rolno-spożywczym w Hiszpanii pod względem obecności oddziałów i udziału w rynku, z ponad 500 000 klientów rolnych, od wielu lat pracuje nad propozycją wartości, która odzwierciedla jej zaangażowanie w sektor rolno-spożywczy i świat wiejski z finansowego, społecznego i cyfrowego punktu widzenia. Zaangażowanie AgroBanku w sektor rolno-spożywczy zostało wzmocnione po roku 2022, w którym sfinansowano 29 479 mln euro, czyli o 95,6% więcej niż w roku poprzednim. Podkreśla to ciągłe wsparcie CaixaBank dla kluczowego sektora, takiego jak sektor rolno-spożywczy. Wszystko to jest możliwe dzięki temu, że posiada najszerszą sieć oddziałów w Hiszpanii, co czyni ją instytucją finansową o największej obecności w małych gminach, wzmacniając swoje społeczne zaangażowanie w promocję tych miejscowości, będąc obecną w 95% gmin poniżej 5000 mieszkańców, a w 482 z nich jako jedyny podmiot. Ponadto podmiot jest silnie zaangażowany w zrównoważony rozwój i cyfryzację sektora w celu promowania jego transformacji. W tym zakresie uruchomił „AgroBank Tech Digital INNovation”, program akceleracji startupów dla sektora rolno-spożywczego. Dzięki tej inicjatywie

Utworzony we współpracy z Innsomnią, podmiot pozycjonuje się jako główny punkt odniesienia dla startupów w zakresie oferowania rozwiązań technologicznych dla sektora rolnego.

oprac. red. ppr.pl


POWIĄZANE

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...

W zależności od branży, zawodu i konkretnej firmy, podczas aplikacji możesz się ...

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę