Cal-Maine Foods rozwija rynek „jaj bezklatkowych”

26 listopada 2021
Cal-Maine Foods rozwija rynek „jaj bezklatkowych”

Jeden z największych producentów jaj w Stanach Zjednoczonych – firma Cal – Maine Foods kontynuuje inwestycje w rozwój ferm towarowych kur niosek utrzymywanych w systemie bezklatkowym (definiowanym według amerykańskich norm) w swoim zakładzie w Okeechobee na Florydzie.

Amerykanie zamierzają zainwestować 23 mln USD w projekt obejmujący kurniki dla towarowych kur niosek o pojemności około 400 tys. ptaków i odchowalnie drobiu dla około 210 tys. stanowisk. Inwestycja ma zostać uruchomiona w 2022 roku.

W opinii przedstawicieli Cal-Maine Foods nowy projekt inwestycyjny doskonale wpisuje się w pozycjonowanie przedsiębiorstwa, jako lidera branży w zaspokajaniu rosnącego popytu konsumentów na jaja bezklatkowe i dopasowanie modelu biznesowego do wymagań stanowych dotyczących jaj bezklatkowych.

Firma ma mocną pozycję rynkową na Florydzie, dlatego zwiększanie zaplecza produkcyjnego w segmencie „jaj z oferty specjalnej” w lokalizacji Okeechobee wesprze przyszłą efektywność działalności i zdolność obsługi tego ważnego regionu rynkowego.

Cal – Maine Foods większość produkowanych jaj sprzedaje w Stanach Zjednoczonych.  Amerykańska firma od 2008 roku zainwestowała około 482 mln USD w obiekty, sprzęt i powiązane operacje, aby zwiększyć możliwości produkcji i dystrybucji bezklatkowej.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

W ten Dzień Europy rolnicy powtarzają swoje zaangażowanie we wspólne polityki UE...

10 maja br. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim poznaliśmy laureatów Gali Mlecznej....

W siedzibie Oddziału Terenowego KOWR w Gorzowie Wielkopolskim, w obecności Zastę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę