Adama_Spyrale_1-31.05.21

CENTRUM WYSTAWOWE PRONAR – UNIKALNE WSPARCIE SPRZEDAŻY I PROMOCJI

14 maja 2021
CENTRUM WYSTAWOWE PRONAR – UNIKALNE WSPARCIE SPRZEDAŻY I PROMOCJI

Pronar, krajowy lider w produkcji i sprzedaży maszyn recyklingowych, komunalnych i rolniczych, dostosowuje strategię rozwoju do zmieniających się warunków rynkowych. Odwoływane na całym świecie imprezy targowe oraz restrykcje związane z podróżowaniem sprawiają, że proces sprzedaży przybiera coraz bardziej niekonwencjonalne formy. Dlatego jednym z elementów planów inwestycyjnych Pronaru, wspierających sprzedaż i promocję produktów, było uruchomienie zlokalizowanego wokół fabryki w Siemiatyczach Centrum Wystawowego.

 

Jest na nim prezentowany pełny asortyment produkowanych w Pronarze maszyn i komponentów. To właśnie w Siemiatyczach, gdzie powstają maszyny recyklingowe i komunalne, przyszły nabywca może zapoznać się z procesami produkcji, a następnie obejrzeć ich efekty w postaci gotowych wyrobów w Centrum Wystawowym. Dodatkowo - eksperci Pronaru są gotowi przekazać wszelkie informacje, dotyczące parametrów technicznych i najbardziej efektywnych sposobów wykorzystania maszyn.

 

Ważną częścią centrum Pronaru będzie powstająca na terenach obok fabryki strefa pokazów dynamicznych, w której można ocenić możliwości eksploatacyjne wybranej maszyny, np. recyklingowej, która wkrótce wejdzie do sprzedaży. Parametrem wzbudzającym największe zainteresowanie osób, oglądających pokazy pracy tych maszyn, jest wydajność. Decyduje ona o przydatności maszyny w przedsiębiorstwie, a niejednokrotnie może przyczynić się do jego rozwoju. Maszyny recyklingowe Pronaru stają się coraz bardziej popularne w wielu krajach świata. Przesądza o tym ich wysoka jakość, która - na życzenie potencjalnego nabywcy - jest potwierdzana jeszcze przed zakupem, właśnie na placu pokazowym w Siemiatyczach. Dodatkową korzyścią, wypływającą z wizyt w Centrum Wystawowym licznych gości z całego świata, jest promocja Podlasia - regionu, w którym Pronar prowadzi swoją działalność. Ze względu na piękno przyrody tego regionu, szczególnie cenione są tu wszelkie działania mające na celu ochronę środowiska, co świetnie z współgra z ekologiczną rolą, jaką spełniają maszyny recyklingowe Pronaru.

 

Osobną, niemałą, cześć placu wystawowego poświęcono maszynom rolniczym - produktom od początku nierozerwalnie związanym z marką PRONAR. Szczególnie szeroko są tu eksponowane przyczepy. Na wielohektarowej przestrzeni można zobaczyć każdy z ponad 130 produkowanych w Pronarze modeli - od najprostszych burtowych przyczep jednoosiowych (o małej ładowności) po maszyny ze skorupową skrzynią ładunkową (kilkunastotonowe), jak np. T900XL (o pojemności 60 m3). Oddzielne sektory wydzielono także na przyczepy wykorzystywane w transporcie, usługach komunalnych i budownictwie, w tym szczególnie w budownictwie drogowym. W sektorach tych są prezentowane m.in. przyczepy hakowe, niskopodwoziowe i kamieniarki.

 

- Część Centrum Wystawowego poświęcona przyczepom pokazuje nie tylko ogrom oferty w tej grupie maszyn, ale również potężny skok technologiczny Pronaru, odkąd pierwsze ich modele wyjechały z fabryk  – mówi Marcin Nowotka, dyrektor ds. handlu i marketingu Pronaru. -Nieustannie rośnie także zaufanie do marki, bo z satysfakcją, każdego roku zaznaczamy na mapie kolejne kraje, w których można kupić maszyny z Narwi.

 

W innej części placu wystawowego znajdują się maszyny przeznaczone do zbioru zielonek. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ prezentowana jest szeroka, najpełniejsza ich oferta. Żaden z innych polskich producentów nie proponuje tak szerokiego asortymentu tego typu maszyn. W Centrum Wystawowym PRONAR pokazanych jest również wiele rodzajów osprzętu do ładowaczy czołowych.

 

Tak bogatej oferty nowoczesnych maszyn, dostosowanych do potrzeb rynku, nie byłoby bez zaplecza naukowo-technicznego, jakim jest Centrum Badawczo-Rozwojowe PRONAR oraz bez własnej produkcji komponentów. Z tą ostatnią grupą wyrobów można zapoznać się w hali Centrum Wystawowego. Prezentowane są w niej wyroby wszystkich wydziałów firmy: Hurtowni Wyrobów Hutniczych, Wydziału Produkcji Profili Burtowych, Wydziału Tworzyw Sztucznych, Wydziału Produkcji Metalowej, Wydziału Pneumatyki i Hydrauliki, Wydziału Produkcji Osi i Układów Jezdnych oraz Pronar Wheels (przedtem Wydział Kół Tarczowych), który produkuje najszerzej znane na świecie komponenty Pronaru - koła tarczowe.

 

W sektorze poświęconym związkowi nauki z jakością produktów Ponaru odwiedzający mogą zobaczyć m.in.: prototypowe modele przekładni wydrukowane na drukarkach 3D oraz eksponaty ilustrujące, jak bardzo wymagającym próbom wytrzymałościowym są poddawane materiały wykorzystywane w produkcji maszyn Pronaru. W tej części wystawy znajdują się też materiały ukazujące rezultaty badań, pozwalających zapewnić najwyższy standard ochrony antykorozyjnej. Także tutaj można obejrzeć poświęcone Pronarowi filmy.

        

Swoje miejsce w Centrum Wystawowym ma też, odpowiedzialny m.in. za ciągłe unowocześnianie produkcji, Wydział Narzędziowni oraz Dział Wsparcia Technicznego i Centrum Obsługi Posprzedażowej. Sprawność tych jednostek organizacyjnych jest równie ważna jak produkcja maszyn.

 

Miarą dojrzałości firmy jest szybkość reagowania na zmieniające się warunki makro- i mikroekonomiczne. Centrum Wystawowe Pronaru jest jednym z wielu elementów, świadczących o dojrzałości firmy, a jego rozmach tylko potwierdza siłę marki, która jest budowana od podstaw przez 33 lata.

 

Biuro prasowe Pronar


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę