Ceny zbytu artykułów mleczarskich

7 grudnia 2020
Ceny zbytu artykułów mleczarskich

Zakłady mleczarskie monitorowane w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 16–22.11.2020 r. masło w blokach zbywały przeciętnie po 16,58 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej i o 4% drożej niż przed miesiącem. Masło konfekcjonowane sprzedawano po 17,45 zł/kg (3,49 zł za 200 gramową kostkę), o około 1% taniej niż w poprzednim tygodniu i niż miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku masło w blokach było o 5,5% droższe, a masło konfekcjonowane – o 5% tańsze.

Cena zbytu OMP wyniosła 9,61 zł/kg i była o około 3% wyższa niż tydzień i miesiąc wcześniej. Za pełne mleko w proszku uzyskiwano 11,77 zł/kg, o 1% więcej niż w poprzednim notowaniu i o 1,5% więcej niż w trzecim tygodniu października br. OMP było o 6% tańsze niż przed rokiem, a PMP – o 6,5%.

Krajowi producenci ser Edamski zbywali przeciętnie po 13,55 zł/kg, o 4% drożej niż przed tygodniem, ale o 3% taniej niż przed miesiącem. Cena sera Gouda wyniosła 14,30 zł/kg i była o 3% niższa od notowanej w poprzednim tygodniu, ale o 4% wyższa niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z cenami sprzed roku ser Edamski był droższy o 3%, a ser Gouda – o 6%.

 

Źródło: PIM / ZSRIR MRIRW


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę